Відчуваючи життя

8 лютого у виставковій залі історико-краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки творів молодої криворізької художниці Анастасії Ярошевич під назвою «Відчуваючи життя».

В експозиції представлено близько 30 живописних картин різних років створення – від робіт студентського періоду до цьогорічних (від 2005 до 2018 року). Серед олійних творів характерні для живописця портретний та пейзажний жанри, натюрморти та анімалістка, сюжетна картина.

Тематично вони пов’язані з сьогоденням українського буття, творчим процесом художника, буденним життям кожного. Це й національно забарвлені натюрморти, образи природи і побуту українських Карпат, краєвиди Харкова, Світловодська та Яремчі, автопортрети і портрети сучасників написані реалістично, широким мазком, насиченим кольором. Картини розкриють різноспрямовані шукання автора у галузі станкового живопису протягом більш ніж 10 років.

Життєпис митця

Анастасія Олександрівна Ярошевич, народилась у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, де на даний час проживає. Закінчила Криворізьку дитячу художню школу № 1. Продовжила навчання у Криворізькому національному університеті на факультеті мистецтв, який закінчила з відзнакою. З четвертого курсу працювала вчителем історії мистецтва у дитячій художній школі. Шість років викладала фахові дисципліни (історія мистецтва, малюнок, живопис, композиція, історія мистецтвознавства України) на факультеті мистецтв КНУ. Закінчила аспірантуру за спеціальністю «образотворче мистецтво» по кафедрі історії і теорії мистецтва у Харківській академії дизайну і мистецтв (ХДАДМ). З 2001 р. бере участь у різного рівня виставках та конкурсах у рідному місті та у м. Києві, м. Одесі, м. Харкові, м. Дніпрі, м. Кропивницькому, м. Пекіні, м. Світловодську, м. Олександрії. З 2005 р. є членом Криворізької організації Національної спілки художників України. Паралельно із заняттям творчістю пише та публікує у різних вітчизняних виданнях статті про сучасне українське мистецтво й огляди творчості сучасних художників для українських галерей, каталогів творів, виставок, займається ілюстрацією для журналів і книжок. Твори знаходяться у приватних колекція і колекціях галерей в Україні та закордоном – у Польщі, Росії, Китаї, США, Німеччині. На цей час має 11 персональних виставок. Працює у живописі, графіці, декоративному мистецтві з різними матеріалами і техніками, проте надає перевагу колористичним пошукам у межах станкової олійної картини та замальовкам графітним олівцем. Більш тяжіє до портретного та пейзажного жанрів, працює на пленері. Головною метою творчої діяльності є пошук і видозміна власної манери та граней її прояву у межах української національної художньої мови. 

Оцінити новину
(8 оцінок)

Media

Анастасія Ярошевич – художник-мистецтвознавець (Первый городской)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт