Моя Україна

21 лютого у Музеї-квартирі художника Г.Синиці відбулось відкриття виставки митців Олександрійщини під назвою «Моя Україна».

Експозицію склали більш ніж 40 творів 12 різнопланових художників, які дають змогу скласти уявлення про загальний стан сучасного мистецтва в м. Олександрії. Серед учасників виставки Заслужений художник України Олександр Охапкін, професійні художники Олександр Мозговий, Ярослав Милосердний, Максим Кісільов, Віктор Сорбат, Ірина Кваша, майстер петриківського розпису Анна Душина та художники-аматори Еліна Кокошнікова, Наталя Ткаченко, Валентина Безкоровайна і Лариса Добровольська, Василь Попович.

Виставку відкрила завідуюча філіалом Анастасія Олександрівна Ярошевич. На відкритті були присутні гості з міста Олександрії – автори представлених творів, поет Олександр Вознюк, галеристка, очільниця галереї VashART Ірина Кваша, секретар громадського об’єднання митців Олександрії Анжеліка Прохорова, художниця-самоучка Наталя Полоз, а також криворізькі художники і поціновувачі мистецтва, представники ЗМІ.

Виставка «Моя Україна» є першою у музеї-квартирі, що презентує твори митців з іншого міста. Вона – своєрідне продовження справи, якою Григорій Іванович Синиця займався разом із соратником журналістом і мистецтвознавцем Григорієм Абрамовичем Мєстєчкіним у 1960-ті рр. минулого століття організуючи виставки, популяризуючи творчість професійних і самодіяльних, незаслужено забутих і заборонених митців, що творили справжнє українське мистецтво, з якими співпрацював, творчого йдучи до вироблення власної творчої манери. Така діяльність Г.Синиці та Г.Мєстєчкіна, зокрема, сприяла визнанню всесвітньо відомих майстрів Ганни Собачко та Марії Приймаченко. Як розповіла Ірина Кваша, ця виставка, що відкрилась у Кривому розі, має стати пересувною і мандруватиме Україною. У найближчих планах митців відвідати з експозицією м. Жовті Води та м. Павлоград.

Г.Синиця завжди мріяв про повернення «національного обличчя» українському мистецтву після тривалого періоду утисків і заборон радянських часів. За його словами працював не заради популярності чи статків, за життя не продавши жодного твору зберігаючи їх для народу та наступних поколінь. З містом Олександрія художника пов’язує і одна зі сторінок творчого життя – робота у монументальній галузі, створення мозаїк для інтер’єру олександрійського гастроному. Крім того у юності майбутній митець навчався у Кіровоградському художньо-промисловому училищі, а наразі одна з вулиць Кропивницького названа на честь криворізького митця. Зв’язки і переплетіння долі художника та його творів з містом на Кіровоградщині сприяли виникненню ідеї презентувати криворізьким поціновувачам прекрасного мистецтва художників Олександрійщини саме у Музеї-квартирі Григорія Синиці.

Представлені на виставці твори демонструють розуміння та сприйняття сучасного буття України олександрійськими митцями різних поколінь і світоглядів. 41 живописна та графічна робота презентують пейзажі та натюрморти, портрети, історичні і тематичні картини, що розкривають українську тему, яка займає провідне місце у творчому доробку заслуженого художника України Г.І.Синиці. Музей-квартира запрошує усіх бажаючих оцінити спробу олександрійських художників продовжити розвиток українського національного мистецтва, якому все своє творче життя присвятив наш видатний земляк.

Виставка діятиме до 18 березня кожного дня окрім п’ятниці та суботи за адресою пр-т. Гагаріна 13, кв. 18.


Матеріали підготувала завідувач філіалу Анастасія Ярошевич

 

Оцінити новину
(4 оцінок)

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт