Природа і творчість

22 травня 2018 р. у Тернівському філіалі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР відбулося відкриття персональної виставки графічних робіт художника Анатолія Низенка «Природа і творчість» з нагоди Дня міста.

На виставці представлено 20 робіт. Анатолію Павловичу вже понад сімдесят. Він працює в техніках олійного живопису та акварелі, графіки. Представлені роботи виконані під час подорожей мальовничими куточками України, Ізраїлю.  Враження від подорожей були передані за допомогою гелевої ручки. На виставці також представлені графічні портрети.

 Репортаж з місця події:

Шевченко Галина Володимирівна – художниця, викладач КПМНЗ «КМХШ №2» КМР: «Моя виставка була попередня і, коли я забирала свої роботи, в  мене була можливість роздивитися роботи з наступної виставки дуже уважно. Тож мені захотілося ще раз сюди прийти і ще раз розглянути їх, познайомитися з автором цих чудових картин, коли вже зал буде заповнений і будуть представлені всі роботи. Хочу сказати декілька слів автору як художник. Ми, викладачі художньої школи, і працюємо, як ви кажете, з «поросллю», тобто підростаючим молодим поколінням, з чистими дітьми, тому ми не можемо казати не щиро, все це йде від душі. Разом з дітьми ми працюємо і з олією, і з аквареллю, і гуашшю, з усім. Але, коли працюєш в кольорі, ти ніби усміхаєшся, починаєш фантазувати. У нас з графікою працює у школі Масляний Владислав Володимирович. Він розуміє наскільки це складна праця. Це дійсно така тонкість ліній, така точність така чистота, що, коли дивишся, то здається тут кольору не потрібно, тут форма, глибина, і такими тонкими лініями, що все це дійсно сильно захоплює. Представлені роботи дуже цінні і автору потрібно їх всюди показувати, щоб на них вчились нові покоління, адже потрібно працювати і продовжувати навчатися й надалі».

Річка Дніпро. Біля Києва

Низенко Анатолій Павлович – художник, графік, автор виставки: «Я з самого дитинства малював. Мій батько був моїм першим вчителем малювання. Він дав мені поштовх до творчості. Привчив мене до природи: дивитися, бачити природу, вивчати її. З самого дитинства я люблю мистецтво. Пізніше я почав ходити до бібліотек, де вивчав російський та  український живопис, зарубіжний живопис.

Більша частина виставлених робіт – це пейзажі, виконані як на Криворіжжі, так і ізраїльські роботи. Проте є й портрети.

Чому на моїх картинах зображені саме дерева? Це залежить від того, кому і до чого душа лежить. Мається на увазі, що дерева мені ближче, тема природи найближча. Я не заперечую, що люди в мене теж є. Це портретний жанр. Але найбільше робіт – це природа і квіти. Я люблю квіти живі, коли вони ростуть на природі, а не в вазах – тому що то вже «мертві» квіти.

Полтавщина. Три богатирі

В Кривому Розі робіт моїх залишилось понад 1600. Живопис олією нараховує понад 100 картин. Але це все залишки. Переважна більшість виконаних раніше робіт знаходиться закордоном та в приватних колекціях. Найкращим засобом для реалістичного відображення навколишньої краси вважаю графіку. Ця техніка дисциплінує, тобто, відповідно, концентрує увагу на даному зображенні, відточує майстерність. І після таких художніх занять я отримую великий душевний заряд, який і відтворюю у своїх роботах».


Низенко Анатолій Павлович

Народився 5 квітня 1942 р. в с. Софіївка Дніпропетровської обл. Закінчив Криворізьку СШ №10. Пізніше отримав художню і технічну освіти.

Малював з дитинства. Перший вчитель малювання – рідний батько. Надає перевагу акварельному живопису, живопису маслом, малюнкам. Малює портрети, природу, інтер’єри, екстер’єри, натюрморти. Відвідав північну і південну частини європейської Росії, Прибалтику, Закавказзя, Молдову, більшість областей України. Звідусіль привозив замальовки, роботи маслом, пастеллю. В тих же місцях влаштовував виставки. Виставки також відбулися в санаторіях Закарпаття, Прикарпаття, Північного Кавказу, Одеси, Криму. Значна частина робіт знаходиться в приватних колекціях на території колишнього СРСР, в Німеччині, Фінляндії, Швеції, Франції, Італії, Греції, США, Канаді, Бразилії, Єгипті, Марокко, Сирії, Ізраїлі, Китаї, Монголії, Австралії тощо.

Останнім часом художник займається графікою, фотографією.

 

Оцінити новину
(2 оцінок)

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт