5-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклики часу»

З 18 по 24 вересня 2018 року на базі Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького проходив 5-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклики часу», який став платформою для обговорення проблемних питань розвитку й нових напрямків музейної діяльності.


Серед учасників: 58 музеїв різного профілю, заповідники, громадські організації та видавництва. Криворізький музей не міг бути осторонь такої знакової події в музейному просторі.

Міський історико-краєзнавчий музей брав участь у всіх трьох конкурсних програмах:

Мистецтво музейної експозиції – міні-виставки по темі «Музей та виклики часу».

Музейні видання: каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видання й видавничі проекти, присвячені викликам часу та на вільну тему;

Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен).

20 вересня відбувся публічний захист міні-експозицій. В чотирьох залах було розміщено 27 виставок з усіх куточків України. Виставку криворізького музею презентував заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Олександр Мельник. До уваги глядачів та членів журі представлено експозицію «Освітлення крізь час (прилади освітлення від давнини до сьогодення)». 29 автентичних освітлювальних приладів охоплюють проміжок часу у п’ять тисяч років й розповідають про основні типи джерел освітлення на Криворіжжі.
Наступного дня на учасників фестивалю чекав конкурс музейного промоушену. Досвідом використання сучасних інформаційних технологій у музейній практиці поділився з колегами головний зберігач фондів криворізького музею Андрій Чубенко на прикладі відеогалереї закладу. Презентація супроводжувалась демонстрацією відеофільму «Погляд через століття», присвяченого видатному гірничому інженеру, геологу, педагогу, фотолітописцю Криворіжжя Едуарду Карловичу Фуксу.
На конкурсі музейних видань наш музей був представлений чи не найширше – п’ятьма варіантами друкованої продукції. Це книги Олександра Мельника «Святилища Криворіжжя» та «Антибільшовицький рух опору на Криворіжжі (1919-1923)», його ж праці у співавторстві з Іриною Стеблиною «Криворіжжя в газетах кінця ХІХ – початку ХХ ст.» й «Криворізька зірка Колачевських», а також з Ремом Терещенком «Репресоване Криворіжжя (1919-1936)».
У день закриття фестивалю, 24 вересня, відбулось підбиття підсумків конкурсної програми.За результатами оцінок компетентного журі Криворізький історико-краєзнавчий музей отримав друге місце у номінації «Промоушен» й третє місце у конкурсі музейних видань у номінації «Історія краю» за монографію Олександра Мельника «Антибільшовицький рух опору на Криворіжжі (1919-1923)».
КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР висловлює щиру вдячність за надані експонати для участі у 5-му Всеукраїнському музейному фестивалі Ігорю Анатолійовичу Рукавіцину та Миколі Петровичу Рябоконю.

 

Оцінити новину
(1 Vote)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Металургійний гігант Кривбасу крізь призму колекцій

Хіти:32

З глибини духовного джерела

Хіти:14

З народних витоків

Хіти:184

Презентація книг з нагоди 50-річчя Тернівського району

Хіти:44

Конференція «Вивчення, збереження і використання об’єктів археологічної спадщини: проблеми та перспективи»

Хіти:212

Слово про спадщину – 2019

Хіти:66

Увійти or Створити акаунт