Презентація збірки поезій криворізької поетеси Зінаїди Коляди «Мати-Україна»

16 січня 2019 року у Тернівському філіалі Криворізького міського історико-краєзнавчого музею відбулася презентація збірки поезій криворізької поетеси Зінаїди Коляди «Мати-Україна».

Зінаїда Спиридонівна народилася 23 січня 1949 р. в місті Кривий Ріг. Навчалася в СШ №80. Після закінчення Жовтоводського педучилища вступила до Харківського університету. Понад тридцять років пропрацювала у закладах дошкільної освіти Тернівського району.

Зінаїда Спиридонівна Коляда – лауреат літературного конкурсу «Україна моя квітуча». Автор поетичних збірок: «Срібне джерельце», «Як розквітне калина», «Цвіт душі» (поетичний альбом), «Поетичні буклети», «Берегиня», «Поради Греса». Друкувала у збірці лауреатів літературного конкурсу – «Весна творчості-2016». Поетеса входить до складу літературних об’єднань «Цвіт душі» і «Лотос». Зінаїда Спиридонівна – людина творча і багатогранна. Поетеса відома також, як автор і виконавець власних пісень.

Для обкладинки книги було використано фотокопію картини жовтоводського художника Леоніда Федорова «Мати-Україна». Прототипом для образу Матері послугувала криворіжанка, працівник міської дитячої бібліотеки, Тетяна Апрельська. Передмову до книги написала керівник літературного об’єднання «Лотос» Ольга Вікторівна Гринюк, а епіграф – поет-бард Микола Рурич (Радченко).

Нова збірка поезій є узагальненням творчого доробку криворізької поетеси. У книгу «Мати-Україна» Зінаїди Коляди увійшла частина її творів. Представлені вибрані поезії, написані криворізькою поетесою в різні періоди творчої діяльності. Різні за тематикою поезії поділені на декілька розділів. У кожному з них читач відчуває надзвичайний патріотизм поетеси.

На заході поетеса не лише читала свої вірші, але розповіла історії виникнення та написання різних поезій, що увійшли до збірника. Зінаїда Спиридонівна виконала декілька авторських пісень, як власних, так і написаних на слова місцевих авторів, а також заспівала разом з вокальним ансамблем «Чарівниця» свої найвідоміші «хіти».

Поздоровити пані Коляду із виходом нової книги прийшли її друзі та колеги по творчому цеху. З привітаннями звернулися поетеси Зоя Ковернік, Лідія Челнокова, Валентина Козакова і Вікторія Галєх, художник Леонід Федоров, працівник міської дитячої бібліотеки Тетяна Апрельська, керівник літоб’єднання «Лотос» Ольга Гринюк, подруга та колега Наталія Глушківська, поети Іван Шевчук та Роман Кан, літературний критик Світлана Захарова, поет-бард Юрій Ващенко, керівник вокального ансамблю «Чарівниця» Олександра Рябова, делегація поетів з Жовтих Вод у складі подружжя Олександра та Олени Бережних і Максима Ковальського та веломандрівник, майстер спорту з велотуризму Яків Волков та багато інших.

По закінченню заходу всі присутні  отримали збірник поезій особисто з рук автора.


Матеріали підготувала Світлана Шкуро 

Оцінити новину
(1 Vote)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Радість натхнення

Хіти:69

Виставка пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:7

Застиглі у русі

Хіти:15

Моїй Україні

Хіти:174

Персональна віртуальна виставка Богдана Шиптенко

Хіти:52

Траєкторія творчості (віртуальна виставка)

Хіти:84

Увійти or Створити акаунт