Жінка – образ божества

6 березня 2019 року у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї відкрилась персональна виставка мистецьких творів Анатолія Труфкіна «Жінка – образ божества» з нагоди Міжнародного жіночого дня. В експозиції першої персональної виставки Анатолія Дем’яновича у стінах музею представлено 33 живописні і графічні твори, що охоплюють період з 1980 по 2018 роки.

Мистецька палітра художника яскрава, багатогранна, динамічна і глибокозмістовна. Він майстерно оволодів різними техніками живопису та графіки і навіть винайшов свої авторські стилістичні прийоми, граючись з фактурою, світлом, тінню, образотворенням.

Однією з особливостей творчості Анатолія Труфкіна є постійний пошук нових засобів вираження своїх ідей. Його реалізм – романтичний, де в чому – містично-релігійний, часто – з мотивами сюрреалізму.

Багатоликий образ жінки, чи не найголовніший на його полотнах. Жінка – мати, муза, діва, дитина, божество… Ніжна і тендітна, зваблива і закохана, сильна і беззахисна, лагідна і турботлива, владна і справедлива –  різна, але все-таки покликана у цей світ, щоб сіяти любов, віру, надію, гармонію.


Труфкін Анатолій Дем’янович 

Народився 21 серпня 1954 року в селі Червоноармійське (з 2016 року – Кубей) Болградського району Одеської області.

У 1976 році закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського, художньо-графічний факультет. Викладачі – Ю. Єгоров, О. Тросков, І. Логвін.

З 1981 року – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва художньо-графічного факультету Криворізького педагогічного інституту (нині факультет мистецтв КДПУ).

Учасник міських, обласних, міжнародних виставок, конкурсів, бієнале, пленерів від 1983 року. Презентував   роботи в Німеччині (1989), Югославії, Канаді, Франції (1991), Італії (1993), Болгарії, Польщі, Японії, Англії. 

З 1994 року – член Національної спілки художників України.

Галузь: станковий живопис і графіка.

Жанр: сюжетна композиція, портрет, натюрморт.

Напрямок і стиль: реалізм, абстракціонізм, символізм, модерн.

Основні техніки: олія, акварель, гуаш, акрил. Класична і комбінована, авторська техніка.

Твори зберігаються в музейних і приватних колекціях в Україні і за кордоном.


матеріали підготувала Світлана Горбань

 

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

ВИСТАВКА А.ТРУФКІНА ТРК Рудана
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Я люблю крилате слово

Хіти:23

Скарби з бабусиного горища

Хіти:19

Відроджені традиції

Хіти:235

Мистецтво традиції

Хіти:442

Визволення України, закарбоване в металі

Хіти:211

Дивовижний світ митця

Хіти:250

Увійти or Створити акаунт