Ахроматичні пошуки

21 березня 2019 року у міському історико-краєзнавчому музеї розпочинається експонування творів криворізької мисткині Анастасії Ярошевич «Ахроматичні пошуки». Це третя персональна виставка в стінах закладу, чотирнадцята на творчому шляху. 

В експозиції представлено 53 роботи 2015-2019 років: 48 графічних замальовок та 5 живописних картин, які вперше пропонуються глядачам. Світлини деяких робіт демонструвалися автором в Інтернеті, в соціальній мережі «Facebook». Портрети, автопортрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні композиції художниці насичені позитивними емоціями. Автор зображує просте життя з його буденними турботами, сповнене дитячими мріями та роздумами літних людей. Вдало підкреслено національний колорит, характерний для різних регіонів, допомагає краще зрозуміти внутрішній світ автора: вона малює Україну. Мирне небо над ріднею землею – ось лейтмотив у творчості митця.


 

 

Анастасія Олександрівна Ярошевич, народилась у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, де на даний час проживає. Закінчила Криворізьку дитячу художню школу № 1. Продовжила навчання у Криворізькому національному університеті на факультеті мистецтв, який закінчила з відзнакою. З четвертого курсу працювала вчителем історії мистецтва у дитячій художній школі. Шість років викладала фахові дисципліни (історія мистецтва, малюнок, живопис, композиція, історія мистецтвознавства України) на факультеті мистецтв КНУ. Закінчила аспірантуру за спеціальністю «образотворче мистецтво» по кафедрі історії і теорії мистецтва у Харківській академії дизайну і мистецтв (ХДАДМ). З 2001 р. бере участь у різного рівня виставках та конкурсах у рідному місті та у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Кропивницькому, Пекіні, Світловодську, Олександрії, Нова Каховка, Маріуполі. З 2005 р. є членом Криворізької організації Національної спілки художників України. На даний час працює завідувачем «Музеєм-квартирою художника Григорія Синиці» Криворізького історико-краєзнавчого музею. Паралельно із заняттям творчістю пише та публікує у різних вітчизняних виданнях статті про сучасне українське мистецтво й огляди творчості сучасних художників для українських галерей, каталогів творів, виставок, виконує ілюстрації для журналів і книжок, пише книги. Твори знаходяться у приватних колекціях і колекціях галерей в Україні та закордоном – у Польщі, Росії, Китаї, США, Німеччині, Італії. На цей час має 13 персональних виставок. Загалом взяла участь у 72 виставках різного рівня: міжнародних виставках-конкурсах та аукціонах, Всеукраїнських, обласних, міських. Працює у живописі, графіці, декоративному мистецтві з різними матеріалами і техніками, проте надає перевагу колористичним пошукам у межах станкової олійної картини та замальовкам графітним олівцем. Більше тяжіє до портретного та пейзажного жанрів, сюжетної композиції працює на пленері. Головною метою творчої діяльності є пошук і видозміна власної манери та граней її прояву у межах української національної художньої мови.

Виставка триватиме протягом місяця, до середини квітня.


Матеріали підготувала Марія Нікитенко

 

Оцінити новину
(2 оцінок)

Media

ВИСТАВКА АНАСТАСІЇ ЯРОШЕВИЧ ТРК Рудана
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт