Моя Україна

16 квітня у Міському історико-краєзнавчому музеї відкрилась чергова мистецька виставка заслуженого художника України, лауреата премії Тетяни Яблонської Леоніда Федоровича Давиденка. Свою виставку він приурочив до 65-ї річниці від Дня народження і назвав «Моя Україна». В експозиції представлено 45 живописних і графічних робіт художника за 30 років творчого життя.

Напевне, ця назва не випадкова. Оскільки все своє творче життя він присвятив служінню мистецтву рідної України.

Самобутній митець Леонід Давиденко представляє мистецтво Придніпров’я, що корінням сягає в героїчні часи козаччини. Його твори позначені індивідуальністю і водночас нерозривним зв’язком з давніми традиціями, світом образів легенд і дум.

Його живописні та графічні роботи можна поділити на три цикли: козацький, лірико-метафоричний та фольклорно-міфологічний. І сьогоднішня експозиція яскравий приклад цьому.

Найбільшим за обсягом є козацький цикл митця. В основі якого – антологічні образи «козаків Мамаїв», як найулюбленішого сюжету народної картини. Козаки Леоніда Давиденка стинаються з ворогом, сумують і сміються. Доброзичливий гумор, навіяний українською пісенною творчістю. Проте жарт ніколи не перетворюється на злісне кепкування.


Про свою творчість він каже: «Я пишу Україну, ту Україну якою пишаюся, яку люблю... Я хочу, щоб ми, українці, не забували своє «пракоріння», пишалися героїчним козацьким минулим і плекали надію про світле майбутнє...».


Однак не слід забувати, що Леонід Давиденко є й яскравим представником українського авангарду. Останнім часом художник захопився ідеями, що виголошувались представниками українського та російського авангарду, зокрема – Казимиром Малевичем. Як і представники класичного абстракціонізму, прагне реалізувати враження і настрої, сприйняття реальності і відчуття через первинні елементи форми та кольору.

У творчому доробку художника понад 800 творчих робіт. З 1992 року є учасником всеукраїнських, обласних, міських виставок. Основна галузь, у якій працює майстер: станковий живопис і графіка. Переважно сюжетні композиції пейзажі і натюрморти є основними жанрами творчості художника. Характерним авторським прийомом Леоніда Давиденка є «живописна гладь». У здобутку митця – друковані альбоми власної творчості «Живопис та графіка» (2006), «Шедеври української графіки» (2009).

За довге творче життя Леонід Давиденко організовував різноманітні виставки: 90 всеукраїнських, 20 персональних. Його твори зберігаються в музейних та приватних колекціях країни та за кордоном. Має відзнаки: Нагрудний знак «За заслуги перед містом» ІII ступеня (2013р.), За активну творчу працю та досягнення в образотворчому мистецтві нагороджений лауреатською медаллю Тетяни Яблонської (2015 р.).

 

 

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

Персональна виставка Леоніда Давиденка ТРК Рудана

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт