Видатні жінки України

14 травня 2019 року з нагоди Дня матері у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї відкривається експозиція «Видатні жінки України», яка стала продовженням циклу нумізматичних виставок, присвячених українським пам’ятним монетам. Минулого разу, 22 квітня з нагоди Всесвітнього Дня Землі, до уваги глядачів була запропонована експозиція, присвячена зникаючим та рідкісним представникам флори і фауни, що знайшли своє відображення у вітчизняній нумізматиці.

     

На даній локації представлено 25 пам’ятних монет, випущених Національним банком, й об’єднаних однією темою. Хронологічно колекційне зібрання охоплює проміжок часу у 21 рік: з 1996 по 2017. Монети виготовлені з мельхіору, нейзильберу (сплав міді, нікелю й цинку) та срібла, деякі з них – з використанням позолоти та технології патинування, у таких номіналах: 2, 5, 10, 20 гривень та 200000 карбованців. Наклад: від 3 до 100 тисяч одиниць. Монети належать до шести різних тематичних серій: «Видатні особистості», «Княжа Україна», «Славетні роди України», «Українська спадщина», «Народні промисли» та «Інші монети». Над створенням дизайну платіжного засобу працював цілий штат художників та скульпторів, серед них: Володимир Атаманчук, Володимир Дем’яненко, Святослав Іваненко, Олександр Івахненко, Микола Кочубей, Володимир Таран, Олександр та Сергій Харук.

 

Автор колекції – голова правління громадської організації «Криворізьке об’єднання колекціонерів», співзасновник історико-краєзнавчого альманаху «Колекціонер Кривбасу» (консультант з питань нумізматики), співробітник протипожежної охорони з двадцятирічним стажем, викладач – Сергій Олександрович Асмолов.

На експонованому нумізматичному матеріалі закарбовані державні діячі (Княгиня Ольга, Анна Ярославна) та меценати (Галшка Гулевичівна), громадські активісти та вчені (Ольга Авілова), педагог (Софія Русова), письменниці (Ольга Кобилянська, Людмила Василевська) та поетеси (Леся Українка, Олена Теліга), театральні (Марія Заньковецька) й кіноактриси (Наталія Ужвій), оперні співачки (Соломія Крушельницька, Оксана Петрусенко), художниці (Катерина Білокур, Тетяна Яблонська, Марія Примаченко).

Експозиція діятиме протягом двох з половиною місяців: до кінця липня поточного року. А вже 24 жовтня на колекціонерів та поціновувачів нумізматики чекає ще одна знакова подія у стінах Криворізького історико-краєзнавчого музею: з нагоди 74-річниці визволення України розпочне свою роботу виставка монет з приватної колекції Сергія Олександровича Асмолова під назвою «Визволення України закарбоване в металі».

 

Оцінити новину
(1 Vote)

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт