Мистецтво традиції

7 листопада у Музеї-квартирі художника Г.Синиці відкрилась нова експозиція, що об’єднала три види народної творчості, котрими свого часу особливо захоплювався видатний продовжувач традицій бойчукізму. Виставка присвячена Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. В залі гармонійно розмістились розписи і ткані та вишиті рушники, серед яких особливе місце належить рушникові авторства Ганни Верес. Ця відома українська ткаля, лауреатка премії ім. Т.Шевченка у середині минулого століття тісно співпрацювала з Григорієм Івановичем Синицею, що, беззаперечно, мало вплив на її самобутню творчість. Експозицію доповнюють 29 робіт самчиківського розпису, створених відомою криворізькою майстринею Світланою Черв’яковою та її учнями. Цей сучасний вид народного розпису на традиційній основі візуально і технічно дуже відрізняється від старовинних широко відомих українських народних розписів – петриківського, яворівського, косівського чи опішнянського. Він має цікавий яскравий колорит, простий, але виразний малюнок, і сюжетну композицію. Зараз самчиківський розпис активно розвивається за підтримки Міністерства культури України та Українського культурного фонду – проводяться численні майстер-класи і виставки у великих містах по всій країні. У с. Самчики реалізується проект – арт-село, що має привернути увагу туристів.  Цього року він був занесений до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини України.

У день відкриття познайомитись з новим видом народного розпису прийшло багато відвідувачів: поціновувачі мистецтва, народні майстри, художники та учні художніх шкіл. Під час заходу С.Черв’якова поділилась з присутніми своїми яскравими враженнями від недавнього відвідування  Самчиків, де й народився однойменний розпис, і майстер-класів Віктора Раковського – одного зі зберігачів його традицій. 

Виставка діятиме до кінця року за адресою – пр. Гагаріна 13, кв. 18. Музей приймає відвідувачів з 10.00 до 17.00, вихідні – п’ятниця та субота.

Матеріали підготувала Анастасія Ярошевич

 

Оцінити новину
(4 оцінок)

Media

Перлина українського мистецтва: в музеї-квартирі Григорія Синиці відкрилась виставка ТРК Рудана

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:20

Траєкторія творчості

Хіти:62

Усім жінкам присвячую

Хіти:73

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:57

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:78

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт