Старожитності Криворіжжя

5 лютого 2020 р. о 13:00 у Тернівському філіалі Криворізького міського історико-краєзнавчого музею відбулось відкриття персональної виставки зібрань братів Юрія Лук’янченка та Віталія Флорі «Старожитності Криворіжжя».

Юрій Анатолійович Лук’янченко – відомий в місті краєзнавець, археолог, художник. Разом з братом, починаючи з 1977 р., брав участь в археологічних розкопках на Криворіжжі. На рахунку дослідників розкопки таких курганів, як «Харіна могила», «Лук’янівка», «Рядові могили», що знаходились на борту Ганнівського кар’єру Північного ГЗК, кургану 7812 біля селища ім. Горького та багатьох інших, розвідки для створення археологічної карти Криворіжжя.

Юрій Лук’янченко

Віталій Флоря

Протягом 2014-2016 рр. – Юрій Лук’янченко та Віталій Флоря займалися пошуковою діяльністю у складі ГО «Пошук-Дніпро». З 2016 р. брати досліджують руїни маєтку та рудника С.М. Колачевського. Крім того, Юрій Анатолійович працює в галузі обробки кольорового каміння. З 1990 р. бере участь у виставках. Серед них найвідоміші: «Прекрасне в камінні» (1998), «Підземні троянди Кривбасу» (2000), «Різдво-2000» (2000) та ін.  Його твори зберігаються в музеях і приватних колекціях Австралії, США, Німеччини та Франції.

На виставці представлено понад 400 різноманітних знахідок із зібрань дослідників. Експозиція умовно поділяється на 5 тематичних блоків, таких як: палеонтологія, мінералогія, археологія, знахідки з рудника і маєтку С.М. Колачевського та воєнна археологія. Серед експонатів: археологічні знахідки з поселень епохи бронзи «Шевченко», «Гірняцьке», поселення «Новоподільське» та «Лисичана балка»,  знаряддя праці, фрагменти ліпного посуду, зброя, різні побутові предмети різних археологічних культур, фрагменти дитячих іграшок, шкільного приладдя, фарфорового і фаянсового посуду, колекція криворізьких мінералів та самоцвітів, коралів та багато іншого. Знахідки охоплюють період від міоцену (23-5 млн. р.) до Другої світової війни (1939-1945 рр.). Окремо представлено матеріали про роботу авторів виставки у складі ГО «Дніпро-Пошук».

На відкриття виставки завітали місцеві краєзнавці, геологи, працівники бібліотек, музеїв міста, поети, барди, майстри декоративно-ужиткового мистецтва, студенти. Зі словом до присутніх звернулися Ю.Ващенко, З. Коляда, Т. Войтовицька, І. Найденко та П. Соломаха.


Матеріали підготувала Світлана Шкуро

Оцінити новину
(1 Vote)

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Міські європейські пейзажі від криворізьких митців

Хіти:17

Траєкторія творчості

Хіти:60

Усім жінкам присвячую

Хіти:72

Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Хіти:56

Пам'яті Анатолія Ярошенка

Хіти:73

Виставка кращих робіт за підсумками Відкритого міського конкурсу живопису ім. Г.Синиці

Хіти:110

Увійти or Створити акаунт