Давня історія Криворіжжя – очима дітей

Криворізька земля багата на таланти. Десятки живописних полотен з видами міста, промислових підприємств, пейзажами, портретами земляків залишили нам у спадок наші відомі художники І. Авраменко, Г. Шишко, І. Остапенко, В. Горбатенко, В. Бєлов, Г. Чернявський, В. Корольчук, М. Рябоконь, Ф. Росомаха та інші.

На зміну їм ідуть юні таланти – учні міської школи мистецтв № 2. Вони вже вдруге беруть участь у спільному з історико-краєзнавчим музеєм проекті і створюють картини і скульптури на теми з історії рідного краю.

На виставці, які відкрилась 27 лютого 2020 року, представлено 34 живописних роботи і 8 скульптур 38 авторів, більше половини з яких беруть участь уперше.

Діти подумки перенеслися на тисячоліття назад. Їх «машиною часу» стали матеріали з експозиції відділу археології музею – стародавні знаряддя праці, посуд, елементи одягу, прикраси, зброя, а також знання, отримані на уроках історії Давнього світу та України.

Основними сюжетами малюнків і ліплених композицій стали моменти з життя первісних людей («Руденький мамонт», «Для майбутніх палеонтологів», «Неандертальці» та інші) та події скіфо-сарматського часу («Скіфські мотиви», «Охоронці степу», «Два царі», «Сарматські жриці» тощо). Останні можуть слугувати яскравими ілюстраціями до «Історії в дев’яти книгах» Геродота.

На відкритті були присутні більше 50 осіб: учні, вчителі, батьки та краєзнавці.

Матеріали підготувала Ірина Стеблина

Оцінити новину
(1 Vote)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Квест «Казкова природа Кривого Рогу»

Хіти:35

Пам’яті Івася Бабича-Другета. Всеобуч для юного екскурсовода

Хіти:112

Арена юності і досвіду

Хіти:29

Слово про спадщину - 2021

Хіти:15

Дитячі рукотвори

Хіти:21

У райдузі мрій

Хіти:55

Увійти or Створити акаунт