Траєкторія творчості

 5 березня 2020 року у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї відбулось відкриття персональної виставки Анастасії Ярошевич «Траєкторія творчості» з нагоди Міжнародного жіночого дня. В експозиції представлено 28 живописних та 25 графічних робіт, створених автором за останні п’ять років.

Анастасія Олександрівна Ярошевич, народилась у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, де на даний час проживає. Закінчила Криворізьку дитячу художню школу № 1. Продовжила навчання у Криворізькому національному університеті на факультеті мистецтв, який закінчила з відзнакою. З четвертого курсу працювала вчителем історії мистецтва у дитячій художній школі. Шість років викладала фахові дисципліни (історія мистецтва, малюнок, живопис, композиція, історія мистецтвознавства України) на факультеті мистецтв КНУ. Закінчила аспірантуру за спеціальністю «образотворче мистецтво» по кафедрі історії і теорії мистецтва у Харківській академії дизайну і мистецтв (ХДАДМ).

З 2001 р. бере участь у різного рівня виставках, конкурсах та пленерах у рідному місті, м. Києві, м. Одесі, м. Харкові, м. Дніпрі, м. Кропивницькому, м. Пекіні, м. Світловодську, м. Олександрії, м. Нова Каховка, м. Маріуполі, м. Горішні Плавні. З 2005 р. по 2015 була членом Криворізької організації Національної спілки художників України. На даний час працює завідувачем філіалом «Музей-квартира художника Григорія Синиці» у м. Кривий Ріг.

Паралельно із заняттям художньою творчістю пише та публікує у різних вітчизняних виданнях статті про сучасне українське мистецтво й огляди творчості сучасних художників для українських галерей, каталогів творів, виставок, займається ілюстрацією для журналів і книжок, пише книги.

Твори знаходяться у приватних колекція та колекціях галерей в Україні і закордоном – у Польщі, Росії, Китаї, США, Німеччині, Італії та у фондах Криворізького міського історико-краєзнавчого музею. На цей час має 15 персональних виставок. Загальна кількість виставок – 85, серед яких 7 Всеукраїнських.

Працює у станкових живописі і графіці, декоративно-ужитковому мистецтві з різними матеріалами та техніками, проте надає перевагу колористичним пошукам у межах станкової олійної картини і замальовкам графітним олівцем. Більш тяжіє до портретного та пейзажного жанрів, працює на пленері, переважно створюючи графічні начерки та замальовки.

Проте, останнім часом повернулась до жанру натюрморту, що пов’язано з любов’ю до речей з минулого – старих гасових ламп, скляних та керамічних предметів радянських часів. У натюрморті шукає пластичного вираження взаємодії різних форм, передачі простору, об’єму, цікавих колористичних сполучень.

У пейзажах віддає перевагу західноукраїнським мотивам природи, де панує спокій і немає буденної людської метушні, зображенню дерев’яних споруд, як історичних пам’яток, так і міської дерев’яної забудови минулого століття.

Паралельно пише й образи рідного міста, столиці України та інших міст. Працюючи з архітектурним пейзажем оминає увагою сучасні новобудови. Полюбляє зображати тихе життя старих дворів і вуличок, зокрема рідного Кривого Рогу.

У роботі з людськими образами особливо цікавлять люди похилого віку і діти – своїм досвідом, чистотою душі, ставленням до життя. Найбільший інтерес становлять персонажі з незвичною зовнішністю, нестандартним світоглядом, внутрішньою глибиною.

Останні роки часто звертається до графіки, як лінійної, так і тонової, оскільки це дає змогу за короткий проміжок часу реалізувати максимум творчих ідей, а також можливість проб і помилок. Головною метою творчої діяльності вважає пошук і видозміну власної манери та граней її прояву у межах української національної художньої мови.

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

ТРАЄКТОРІЯ ТВОРЧОСТІ: В ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА РОБІТ АНАСТАСІЇ ЯРОШЕВИЧ ТРК Рудана
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Квест «Казкова природа Кривого Рогу»

Хіти:35

Пам’яті Івася Бабича-Другета. Всеобуч для юного екскурсовода

Хіти:112

Арена юності і досвіду

Хіти:29

Слово про спадщину - 2021

Хіти:15

Дитячі рукотвори

Хіти:21

У райдузі мрій

Хіти:55

Увійти or Створити акаунт