Застиглі у русі

В Криворізькому історико-краєзнавчому музеї розпочинає роботу віртуальна виставка творчих робіт Віталія Колеснікова «Застиглі у русі». Під впливом модерну, авангарду та арт-деко автор експериментує з різними матеріалами: вільхою, сосною, черемшею, липою, модриною, гіпсом, пластиком, морською галькою. Володіє техніками художнього розпису акрилом та олійними фарбами. Тематика його творів складається з жіночих образів, персонажів українського фольклору, видатних особистостей, фантазійних абстракцій, філософсько-релігійних сюжетів та анімалістики. Представлені для ознайомлення скульптурні та графічні роботи він створював у 2010-20 роках. 

Більшість робіт виставки присвячена чарівній половині людства (скульптурні композиції «Вітер», «Кокетка», «Хвиля», «Та, що виходить з води», «Ранок», «Дівчина зі стрічкою», «Крилата», «Метелик», барельєфи «Танок з птахами», «Модерн»). Граційні, грайливі, стримані та романтичні жіночі фігури приваблюють своєю пластичністю форм. Тема ніжного та палкого кохання між чоловіком та жінкою втілена у трьох роботах: барельєф «Спогади про літо» та в скульптурних композиціях «Танок», «Танок вогню». До речі, остання є вдалим відлунням попередньої («Танок»). 

В роботах християнської тематики фігурують переважно образи святих (барельєф «Молитва»), батьків, дітей, ангелів-охоронців, що їх оберігають (скульптурні композиції «Янгол-охоронець», «Мадонна з немовлям», «Вінчання», «Сім’я»).

Народжений у кримському місті Керч, Віталій неодноразово спостерігав з грою хвиль на морському узбережжі. Природа рідного краю надихнула його на створенням образів, начебто застиглих у русі.

Отримавши освіту у Симферопольському художньому училищі, переїхав до Кривого Рогу в 1971 році. Продовжив навчання у Криворізькій художній школі, яку закінчив в 1978 р. Його викладачами були місцеві митці: Юрій Бондаренко, Дмитро Глущенко). Значний досвід здобув під час роботи у Криворізькій міській виробничій художньо-оформлювальній майстерні в 1980-1988 роках. Розпочав виставкову діяльність у якості учасника міських мистецьких виставок та вернісажів з 1978 р.

У творчому доробку автора декілька сотень скульптур та живописних картин, що були створені ним, вже вільним художником, з початку 1990-х років. Роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні і за кордоном: США, країнах Європи та Азії (Великобританії, Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Росії, Китаю), а також на ближньому Сході – в Ізраїлі.

Віталій Колесніков продовжує традиції Олександра Архипенко, українського та американського скульптора і художника, одного з основоположників кубізму в скульптурі. Ефект динаміки у Колеснікова достягається завдяки увігнутості форм та непарності отворів у творах. Подібно Архипенко автор використовує експресивні можливості «нульової» наскрізної форми у скульптурних композиціях «Танок з віялом», «Свіча», «Дівчина з кулею».


Марія Нікитенко

Оцінити новину
(2 оцінок)

Media

Застиглі у русі
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Виставка акварелей Григорія Синиці

Хіти:27

Тема спорту на монетах України

Хіти:24

Меморіальна виставка Григорія Синиці

Хіти:81

З Україною в серці

Хіти:93

Живопис рідного міста

Хіти:73

Радість натхнення

Хіти:191

Увійти or Створити акаунт