Тема спорту на монетах України

З нагоди Дня фізичної культури і спорту у Міському історико-краєзнавчому музеї 9 вересня 2020 року відбулось відкриття нумізматичної виставки «Тема спорту на монетах України» з приватної колекції Сергія Олександровича Асмолова – голови правління громадської організації «Криворізьке об’єднання колекціонерів». Це вже четверта персональна виставка згаданого автора за останні два роки у стінах нашого закладу. За цей час були представлені наступні монетні зібрання: «Флора і фауна», «Видатні жінки», а також «Визволення України, закарбоване в металі».

 

У даній експозиції розміщено 56 пам’ятних монет, випущених Національним банком України в період з 1996 по 2020 роки номіналом від 1 гривні до 2.000.000 карбованців, які об’єднані спортивною темою та згруповані у три блоки:

– літні види спорту та літні Олімпійські ігри (бокс, вітрильний спорт, плавання, потрійний стрибок, паралельні бруси, художня гімнастика, Олімпійські ігри у Атланті (1996), Сіднеї (2000), Афінах (2004), Лондоні (2012), Ріо-де-Жанейро (2016) та Токіо (2020);

– зимові види спорту та зимові Олімпійські ігри (лижі, біатлон, хокей, фігурне катання, ковзанярський спорт, танці на льоду, Олімпійські ігри у Нагано (1998), Солт-Лейк-Сіті (2002), Турині (2006), Ванкувері (2010), Сочі (2014), Пхьончхані (2018);

– чемпіонат Європи з футболу 2012 року та міста, що приймали фінальні ігри турніру – Київ, Харків, Львів та Донецьк.

Автор колекційного зібрання Сергій Асмолов дає інтервю знімальній групі

Крім того, не залишились поза увагою й параолімпійський рух, якому присвячено 3 монети, чемпіонати світу з художньої гімнастики та легкої атлетики, що проходили на теренах України, в Києві та Донецьку відповідно, причому останній мав статус юнацького. Колекцію доповнюють суміжні монети, які емітентом не віднесені до серії «Спорт», але є надзвичайно до неї близькими. Мова йдеться про двохгривенну монету, пам’яті легендарного українського спортсмена, олімпійського чемпіона з важкої атлетики, який за спортивну кар’єру встановив 19 світових рекордів – Леоніда Жаботинського (1938-2016) та дві срібні монети номіналом у 5 та 10 гривень, присвячені українському народному танцю – гопаку, що виконується з використанням віртуозних карколомних стрибків, які вимагають належної фізичної підготовки.

Віктор Петренко та Сергій Асмолов на відкритті виставки

Запропоновані об’єкти колекціонування відкарбовані в алюмінієвій бронзі, мельхіорі, нейзильбері (сплав міді, нікелю і цинку) та сріблі 925 проби лімітованим накладом. Частина монет виготовлена із застосуванням технології тамподруку та шляхом нанесення голографічного зображення на монетне поле, що дозволяє використовувати різні кольори.

На відкритті виставки були присутні курсанти комунального закладу освіти «Криворізький ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Дніпропетровської обласної ради та представники громадської організації «Криворізьке об’єднання колекціонерів». Захід проходив з дотриманням карантинних норм.

 

Оцінити новину
(2 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Колір і образ

Хіти:29

Онлайн виставка робіт учнів та керівника гуртка «ФІТО-СТИЛЬ-ДИЗАЙН» КПНЗ «ЦХЕТДЮ Орфей» КМР

Хіти:40

Дзвони дзвонять дзвінко!

Хіти:89

Зимові етюди

Хіти:70

Це моя Україна

Хіти:70

Джаз на Поштовій

Хіти:127

Увійти or Створити акаунт