Презентація нової збірки криворізької поетеси Зінаїди Коляди «Сто сонетів»

27 січня 2021 року у Тернівському філіалі Криворізького міського історико-краєзнавчого музею відбулася презентація нової збірки поезій криворізької поетеси Зінаїди Коляди «Сто сонетів».

Зінаїда Коляда – лауреат літературного конкурсу «Україна моя квітуча», загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» (в номінації «Мовне багатоголосся»). Автор поетичних збірок: «Срібне джерельце», «Як розквітне калина», «Цвіт душі» (поетичний альбом), «Поетичні буклети», «Берегиня», «Поради Греса». Друкувалася у збірці лауреатів літературного конкурсу – «Весна творчості-2016».

Зінаїда Спиридонівна народилася 21 січня 1949 р. в місті Кривий Ріг. Після закінчення у 1966 р. десяти класів СШ №80, навчалась у Жовтоводському педагогічному училищі. Розпочала трудову діяльність в дитячому дошкільному закладі №222 вихователем. Навчалась в Харківському педагогічному інституті ім. Г.С. Сковороди. Спеціальність – викладач педагогіки і психології, методист по дошкільному вихованню. Працювала 8 років завідуючою ДДЗ №232, після його закриття – методистом по економічній освіті в Першотравневому РУ, вихователем ДДЗ №217, ДДЗ №218 Північного ГЗК, звідки і пішла на пенсію. Ветеран праці Північного комбінату. Член літературних об’єднань «Лотос» і «Цвіт душі». Учасник ансамблю «Чарівниця».

Для обкладинки книги було використано фотокопію картини жовтоводського художника Леоніда Федорова «Чумаки», який вже раніше надавав свої роботи для двох попередніх збірок – «Мати Україна» (2019) та «Букет милосердя» (2020). Передмову у вигляді сонетів написала літератор, художниця, майстриня Вікторія Галєх.

Це вже третя книга Зінаїди Спиридонівни. В новій збірці зосереджено п’ять вінків сонетів, написаних криворізькою поетесою в різні періоди творчої діяльності, а також сонети, написані пізніше. Таким чином, всього назбиралося сто сонетів, що і дало назву книзі. Поезії поділені між собою на сім розділів. Кожен сонет пронизаний дивовижним патріотизмом авторки.   

На заході поетеса виконала декілька авторських пісень, прочитала поезії з нової книги та розповіла про задум написання такого збірнику, торкнулася теорії літератури та пояснила присутнім, як складаються вінки сонетів.

Привітати пані Коляду із виходом нової книги прийшли її друзі та колеги по творчому цеху. З привітаннями звернулися керівник літоб’єднання «Лотос» Ольга Гринюк, майстрині Валентина Козакова та Таїсія Гарварт, учасники ансамблю «Чарівниця».

По закінченню заходу всі присутні  отримали збірник поезій з підписом авторки.


Матеріали підготувала Олеся Тарабара

 

Оцінити новину
(2 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)

Хіти:33

«Залізні крила України» (ДП «Антонов» крізь грані колекції Віктора Петренка)

Хіти:30

Персональна виставка абстракцій Олени Шумлянської «Кольорові імпровізації»

Хіти:183

Виставка кращих робіт Відкритого міського конкурсу імені Григорія Синиці 2020

Хіти:182

Журавлина пісня

Хіти:98

Відкритий міський конкурс імені Григорія Синиці 2020 року

Хіти:300

Увійти or Створити акаунт