Журавлина пісня

18 лютого 2021 р. у Тернівському філіалі міського історико-краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки картин художника Івана Салка (1937-2014) з колекції Тернівського філіалу музею «Журавлина пісня» до Дня визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників.

Іван Дмитрович Салко – працював в області станкового і монументально-декоративного живопису; батько художника Юрія Івановича Салка. Народився 8 лютого 1937 р. у с. Бишкинь, Сумська обл., Україна. Помер у жовтні 2014 р. у м. Кривий Ріг. Закінчив Лебединське педагогічне училище і Одеський педагогічний інститут ім. Ушинського. Педагог вищої категорії, викладач Криворізької середньої школи №35, викладач Криворізького навчально-виробничого комбінату, викладач Криворізької художньої школи, старший викладач Криворізької школи мистецтв.

На виставці представлено 14 робіт живописця, які він подарував музею ще за життя. Переважно це картини написані протягом останньої третини ХХ ст. Живописець творив у галузі станкового живопису. Частина творів виконана на оргаліті чи картоні олійними фарбами. Тематика творів пов’язана з війною, оскільки саме на неї і припало дитинство художника. Картини Івана Дмитровича масштабні за розмірами, що дозволяє краще роздивитися різні сюжетні деталі. За темою вони охоплюють, як, власне, період війни, так і перші дні Перемоги, народну пам'ять і вшанування героїв. Цілий цикл складають картини із зображеннями обелісків. Окрему серію робіт складають картини під назвою «Рідна земля». У музеї знаходиться одна робота з циклу «Весна Перемоги». Це власне картина «Журавлина пісня», яка співзвучна з відомою піснею не лише за назвою, а й за змістом, а також дала назву виставці.

На відкриття виставки завітали учні КЗШ №40 та шанувальники творчості художника.


Олеся Тарабара 

Оцінити новину
(3 оцінок)

Media

Віртуальна виставка "Журавлина пісня"
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)

Хіти:33

«Залізні крила України» (ДП «Антонов» крізь грані колекції Віктора Петренка)

Хіти:30

Персональна виставка абстракцій Олени Шумлянської «Кольорові імпровізації»

Хіти:183

Виставка кращих робіт Відкритого міського конкурсу імені Григорія Синиці 2020

Хіти:181

Журавлина пісня

Хіти:98

Відкритий міський конкурс імені Григорія Синиці 2020 року

Хіти:299

Увійти or Створити акаунт