Персональна виставка абстракцій Олени Шумлянської «Кольорові імпровізації»

 

У міському історико-краєзнавчому музеї криворізька мисткиня Олена Шумлянська презентує персональну виставку абстракцій «Кольорові імпровізації» з нагоди Міжнародного жіночого дня. Торік її роботи вперше були продемонстровані на виставці криворізьких художників «Вир образних фантазій», та привернули увагу багатьох відвідувачів й шанувальників сучасного авангардизму. Художниця погодилась на пропозицію закладу відкрити дебютну експозицію з 48 творів у приміщенні музею 4 березня 2021 року.

Мріяла навчитись малювати з дитинства, але дитяча мрія втілилась у життя тільки три роки тому. Інтернет мережі у великій кількості публікують цікаві майстер-класи для початківців. Серед них – і ті, що навчають техніці «Fluid Art» (у перекладі з англійської «рідке мистецтво»). Ознайомившись он-лайн з порадами досвідчених фахівців, Олена Шумлянська спробувала зробити свою власну абстракцію у рожево-бежевих кольорах («Перша робота»). Їй сподобався результат та відчуття під час отримання першого власного мистецького досвіду. У доробку авторки 50 робіт, створених протягом 2018-2021 років. Одні акрилові картини художниці схожі на акварельні зображення, інші – на олійні, але всі вони відрізняються своєю унікальною передачею кольору.

 

Олена Шумлянська

Абстрактний живопис виник як альтернатива реалістичному у ХХ столітті. З появою акрилових фарб в кінці 1930-х років поступово змінювався світ образотворчого мистецтва. Ці фарби стали популярні нині завдяки своїм властивостям: ефект потемніння під час висихання без утворення тріщин (на відміну від олійних фарб), з утворенням плівки, з незначним блиском без закріплення закріплювачами і лаками, та відсутністю пожовтіння від часу. Закінчені роботи можна згортати, зберігати у рулоні і знову натягувати на підрамники. 

Існують свої правила роботи в техніці Fluid Art. Мисткиня готує рідкий акрил самостійно. Процес змішування акрилових фарб, води, клею ПВА, силіконової олії та акрилового лаку нагадує магічні дії чарівниці. Олена вміло натягує полотно, закріплює. Готова суміш вільно розтікається на лляній чи бавовняній основі, створює різні кольорові комбінації. В залежності від кількості фарб у суміші фарби на полотні висихають протягом 12-24 годин або 2-5 днів. Так звані живі фарби продовжують стікати, навіть якщо робота знаходиться у горизонтальному положенні. Художниця-аматорка інтуїтивно розпізнає візерунки та трактує їх на свій власний розсуд, доповнює штрихами, що необхідні для завершення композиції. 

Так з’явились фантазійні абстракції: «Птах і поле», «Перо Жар-птиці», «Будяки», «Рибка», «Хвиля», «Маки», «Дощова осінь», «Кольорові черепашки», «Дракон і птах», «Зіркові квіти». Композиція творів Олени Шумлянської має своєрідний звуковий ефект. Розглядаючи її картини, мимоволі відчуваєш шум моря, колихання квітів, шелестіння листя, стукіт дощових крапель, шепіт вітру, гул землі, космічні хвилі.

«Рідке мистецтво» допомагає авторці досягти гармонії у процесі роботи над фантазійними абстракціями. Своє захоплення пояснює так: «Я – не художник, я – любитель. Мені подобається, тому й створюю кольорові імпровізації». 


Матеріали підготувала Марія Нікитенко 

Оцінити новину
(5 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)

Хіти:33

«Залізні крила України» (ДП «Антонов» крізь грані колекції Віктора Петренка)

Хіти:30

Персональна виставка абстракцій Олени Шумлянської «Кольорові імпровізації»

Хіти:184

Виставка кращих робіт Відкритого міського конкурсу імені Григорія Синиці 2020

Хіти:182

Журавлина пісня

Хіти:98

Відкритий міський конкурс імені Григорія Синиці 2020 року

Хіти:300

Увійти or Створити акаунт