Пішохідна екскурсія «Загадковий Федір Мершавцев»

2 липня 2021 р. для змістовного дозвілля мешканців Кривого Рогу – учнів КЗШ № 1, КЗШ № 2, КЗШ № 123 (Центрально-Міського району), а також КЗШ № 74 та Природничо-наукового ліцею (Саксаганського району) – науковим співробітником музею Марією Нікитенко проведена пішохідна екскурсія, що була присвячена Федору Мершавцеву, засновнику першого міського саду-парку. Маршрут екскурсії охоплював 4 вулиці (Першотравневу, Староярмаркову, Грабовського, Свято-Миколаївську) та 1 парк (Парк ім. Ф.Мершавцева).

Краєзнавці-початківці пройшлися територією колишнього саду Мершавцева, від руїн маєтку до пам’ятки історії та монументального мистецтва – пам’ятного знаку, встановленого на честь 200-річчя Кривого Рогу, неподалік місця злиття річок Інгулець та Саксагань.

Екскурсанти перетнули так званий «міст закоханих», на якому молодята традиційно в день весілля залишають замки з ініціалами та датою одруження, та милувались Човновою станцією, символом Центрально-Міського району.

Козацький хрест із с. Шестерні – один із історичних атрибутів сучасного парку, як і геологічна колекція порід з різних копалень міста, з якими ознайомилися містяни під час мандрівки.

Прозорий павільйон над розкритою частиною фундаменту першої кам’яної церкви міста, збудованої та освяченої в 1862 р. – фінішний об’єкт маршруту екскурсії.


матеріали підготувала Марія Нікитенко

Оцінити новину
(4 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Безсмертний подвиг партизанів

Хіти:10

Заклик до далеких світів

Хіти:138

Багатолика гривня

Хіти:15

Кривий Ріг в об'єктиві фотокамер

Хіти:14

Україна – життя моє

Хіти:21

Палке Криворіжжя

Хіти:75

Увійти or Створити акаунт