Перші церкви Криворіжжя

У відповідності до плану проведення культурно-мистецьких заходів для змістовного дозвілля мешканців міста, 20.07.2021 старша наукова співробітниця музею Ірина Стеблина провела для містян екскурсію на тему «Перші церкви Криворіжжя». Місце збору – площа Церковна, біля школи мистецтв №2.

Об’єкти для огляду – фундамент першої кам’яної на Криворіжжі церкви в ім’я Миколая Чудотворця та реконструкція кам’яної підлоги.

Екскурсанти прослухали розповідь про історію спорудження та знищення на цьому місці церкви св. Миколая.

Матеріали про заснування храму у 1761 році знайдено в роботі вченого архієпископа Гавриїла Розанова. У «Формулярному списку Миколаївської церкви містечка кривого Рогу» за 1885 р. вказано дату 1763 р. Федір Міляновський писав про заснування церкви в Кривому Розі в 1762 році.

Друга дерев’яна Миколаївська церква збудована у 1785, проіснувала до 1871 року, коли була розібрана через ветхість. Деякий час стояла поруч зі спорудженою у 1862 році кам’яною, яку було знищено у 1934 році, дзвони та інші церковні речі зняті, вивезені, частково знищені.

Друге «народження» храму відбулося у 2016 році, коли було розчищено фундамент притворної частини, а над ним збудовано павільйон – атріум, і розміщено артефакти, знайдені під час розкопок. 

Матеріали підготувала Ірина Стеблина

Оцінити новину
(3 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Безсмертний подвиг партизанів

Хіти:10

Заклик до далеких світів

Хіти:137

Багатолика гривня

Хіти:14

Кривий Ріг в об'єктиві фотокамер

Хіти:14

Україна – життя моє

Хіти:21

Палке Криворіжжя

Хіти:74

Увійти or Створити акаунт