Заклик до далеких світів

6 вересня 2021 року Криворізький історико-краєзнавчий музей презентував виставку образних абстракцій В’ячеслава Странніка «Заклик до далеких світів». В експозиції представлено понад 20 живописних робіт, написаних автором у період з кінця 1980-х до початку 2000-х років.

Ім’я В’ячеслава Странніка відоме завдяки оригінальності обраної тематики і композиційних засобів для маніфестації власного духовно-філософського сприйняття тріади «Космос-Матерія-Дух». Він, як і всі мислячі люди, шукає свою відповідь на вічні питання: що Я є і навіщо покликаний до цього світу.

Ідея пошуку і розуміння космогонічних початків життя проявилась у більшості робіт останніх трьох десятиріч. Мета художника – своїми полотнами-маніфестами запросити до польоту думки, абстрагуватись від буденності суєти. Картини закликають нас відсторонитись від ідей доцільності, здобування матеріальних благ і безкінечної метушні, скинути крила фальшивого розуму.

Твори Странніка говорять глядачеві – спрямуйте очі до Абсолютного, а найбільш Абсолютне, це далекі світи. Як нам наблизитись до цих далеких сфер? Ці питання закладені в картинах і в них же є абриси відповіді – тільки розширенням свідомості.

Ці полотна є своєрідними порталами, що відчиняють двері до нового розуміння і відчуття простору. Але увійти кожен повинен сам, якщо він усвідомить необхідність даного кроку. Художник не нав’язує глядачеві допомоги у цій важкій справі, бо це б порушило принцип свободи індивідуального вибору. Тому ми не бачимо назв картин. Кожен сам їх дає і так стає співучасником творення.

На багатьох картинах є стилізовані людські обличчя, які символізують людину космічної свідомості. Для автора категорія Людина – і Людина-Дух – одне  поняття, яке є споконвічним.

Виступ спікера заходу Олександра Мельника - заступника директора музею з обліку і збереження музейних цінностей

На нашу думку, В’ячеслав втілив у фарбах і композиційних рішеннях заклик Філліпа Парацельса «Через терни до зірок». Майстер не сумнівається, що у далеких світах також існує життя, і ця певність створює своєрідну ментальну стрілу прориву свідомості в зеніт. Ці картини є своєрідними зернами, призваними зародити ідею далеких світів у свідомості глядача.

Важливе місце займає серія «Очі Космосу», яка відразу ж привертає нашу увагу. Вони постійно звернені до нас з питанням – чому марнуєш коштовні перлини життя, просипаючи їх між пальцями? Чому не удосконалюєшся?

Маргарита Рогова (дочка художника) розповідає про творчість свого батька

Планета – це живий організм, і вона хвора в результаті діяльності людей – про це говорить художник своїми картинами, а дух планети відповідає стану її тіла. А ми – лише мікроорганізми, які метушаться на її поверхні, уражені задухою дрібних пристрастей. Якщо ми не усвідомимо необхідність зміни пріоритетів – на людство чекає катастрофа.

Вогненні язики, що відходять у всі боки від голів нових людей, чи умовного духовного центру, це і є крила душі, які відірвуть нас від прірви.

Звільнення від пут раціонального розуму є важким шляхом, і про це однозначно говорять картини, представлені на виставці.


Матеріали підготував Олександр Мельник

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

Заклик до далеких світів ТРК Рудана
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Сніг та полум'я Майдану

Хіти:133

Хмелю, мій хмелю

Хіти:96

Десяті ювілейні міські краєзнавчі читання ім. Тетяни Воронової

Хіти:86

Митці тобі, соборна Україно!

Хіти:97

Різдвяний настрій

Хіти:86

У сяйві новорічних вогнів

Хіти:116

Увійти or Створити акаунт