Багатолика гривня

З нагоди 25-річчя введення національної валюти – гривні, Міський історико-краєзнавчий музей спільно з ГО «Криворізьке об’єднання колекціонерів» презентує виставку паперових грошей, яка дозволяє простежити еволюцію банкнот України за період Незалежності, багатство й різноманіття іконографії, застосовані дизайнерські рішення, різні ступені захисту від фальшування, а також певні аспекти роботи НБУ.

Зображальний матеріал на аверсі та реверсі виступає потужним підґрунтям для вивчення історії власної країни крізь призму осіб та персоналій, пам’яток архітектури та мистецтва.

Представлені всі емісії гривні та її попередника – купоно-карбованця – по номіналам, експонуються екземпляри з різними підписами голів Національного Банку України, ювілейні випуски, незатверджені зразки, а також ті банкноти, що не були введені в офіційний обіг. Деякі з них мають наклад не більше 800 одиниць і є справжньою рідкістю для поціновувачів боністики. Окремим блоком подаються презентаційні, колекційні та сувенірні банкноти, присвячені адміністративно-територіальним суб’єктам України, 100-річчю подій Української революції, 30-річчю незалежності України, легендарним вітчизняним літакам, діячам політики, науки та культури, футбольним клубам і, навіть, найнебезпечнішим представникам фауни України. Колекційні банкноти розкривають й сучасні аспекти боротьби зі світовою пандемією, зокрема, паперова бона «Дякуємо лікарям за життя». Колекційне зібрання хронологічно охоплює період часу за 30 років. Всього для огляду пропонується 295 паперових банкнот та металеві обігові гривні.

Автор колекційного зібрання – Сергій Асмолов

Сергій Олександрович народився в Кривому Розі у 1954 році. Закінчивши загальноосвітню школу № 29, вступив до Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР. По завершенню навчання у 1974 році продовжив службу в Криворізькому гарнізоні пожежної охорони. Після звільнення в запас продовжив виробничу діяльність на інженерно-технічних посадах, займається викладацькою діяльністю.

Колекціонуванням захоплюється з раннього шкільного віку. На сьогоднішній день в активі Сергія Олександровича колекції монет України (1995-2019 років), радянського періоду (1921-1991 років), колекції листівок на новорічну тематику та поштових марок, присвячених флорі і фауні.

Займається громадською діяльністю: очолює «Криворізьке об’єднання колекціонерів», є співзасновником історико-краєзнавчого альманаху «Колекціонер Кривбасу». Публікує науково-популярні статті, присвячені різним аспектам колекціонування.

Це вже п’ята персональна виставка згаданого автора за останні три роки у стінах історико-краєзнавчого музею. За цей час були представлені наступні монетні зібрання: «Флора і фауна», «Видатні жінки», «Визволення України, закарбоване в металі», «Тема спорту на монетах України».

Оцінити новину
(2 оцінок)

Media

Багатолика гривня ТРК Рудана
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Сніг та полум'я Майдану

Хіти:133

Хмелю, мій хмелю

Хіти:96

Десяті ювілейні міські краєзнавчі читання ім. Тетяни Воронової

Хіти:86

Митці тобі, соборна Україно!

Хіти:97

Різдвяний настрій

Хіти:86

У сяйві новорічних вогнів

Хіти:116

Увійти or Створити акаунт