Відродження самчиківки

З 10 листопада у Музеї-квартирі художника Г.І. Синиці діє експозиція з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва під назвою «Відродження самчиківки». В експозиції свої твори представили Світлана Червякова, Любов Новік та Наталя Онищенко.

Самчиківський розпис, або самчиківка – вид українського декоративно-ужиткового мистецтва. Переважно сюжетний та виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Вважається, що здавна будинки на Волині були розписані схожим візерунком. Особливо славились розписами хати села Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області. З 2016 року почалось відродження цього виду декоративного розпису, до якого долучились і криворізькі майстрині, котрі брали майстер-класи в умільців із вище зазначеного села. Сьогодні вони вже кілька років практикують самчиківку у власній творчості, а також навчають цьому дітей. Наразі розпис активно розвивається. Проводяться численні заходи з його популяризації по всій країні. Велике значення цього виду народного мистецтва підкреслює те, що наказом Міністерства культури України від 4 липня 2019 року №510 Самчиківський розпис включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Подивитись самобутні роботи, просякнуті позитивною енергетикою і традиціями багатьох поколінь, криворіжці та гості міста можуть за адресою – проспект Гагаріна 13, кв. 18. Відвідування музею можливе за дотримання карантинних норм.


матеріали підготувала Анастасія Ярошевич

Оцінити новину
(3 оцінок)

Media

Відродження самчиківки
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Передвісники свята

Хіти:22

Країна нашого дитинства

Хіти:43

З військового фотоархіву

Хіти:21

Український Матісс

Хіти:28

Мистецтво традиції

Хіти:29

Пори року

Хіти:70

Увійти or Створити акаунт