Колос правди

18 листопада 2021 року у Тернівському філіалі міського історико-краєзнавчого музею відкрилась нова документальна міні-виставка з фондів закладу під назвою «Колос правди» до Дня пам’яті жертв голодоморів.  Метою даного заходу було не лише висвітлення фактів геноциду українського народу, але і вшанування пам’яті всіх загиблих.

Загалу представлено більше п’ятдесяти експонатів. Серед них: тематичні плакати, фотографії, карти, спогади очевидців та газетні статті. Особливе місце займають копії документів з обласного державного архіву, що містять список сіл Криворізького району, занесених  на «Чорні дошки», а також норми споживання хліба для робітників шахт. Наявні витяги з протоколів партійного керівництва засвідчують збільшення смертності місцевого населення у період голодомору в 1932-1933 рр.

Чималий інтерес викликає «Книга скорботи», яку впорядкували і записали студенти Тернівського індустріального технікуму у 2000-х роках, що містить свідчення місцевих жителів про Голодомор у 1932-33 рр. Представлені матеріали також стосуються подій після встановлення більшовицького режиму у 1921-1923 рр. та післявоєнного мору у 1946-1947 рр. Окремий комплекс джерел складають книги місцевих авторів, присвячені розглянутій темі.

На відкриття виставки завітали працівники бібліотеки-філіалу №6 та учні і вчителі Криворізької гімназії №40. Для всіх присутніх була проведена невелика тематична лекція. Всі бажаючі мали можливість детально ознайомитись з матеріалами представленими на виставці.

Оцінити новину
(2 оцінок)

Media

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Сніг та полум'я Майдану

Хіти:77

Хмелю, мій хмелю

Хіти:50

Десяті ювілейні міські краєзнавчі читання ім. Тетяни Воронової

Хіти:48

Митці тобі, соборна Україно!

Хіти:59

Різдвяний настрій

Хіти:50

У сяйві новорічних вогнів

Хіти:81

Увійти or Створити акаунт