У сяйві новорічних вогнів

Виставка ялинкових прикрас «У сяйві новорічних вогнів» присвячена зимовим святам. Новорічні атрибути, що представлені в експозиції, походять з приватної колекції Святослава Азаркіна, відомого у місті журналіста та краєзнавця, а також подаровані музею Мариною Дяченко, Тетяною Яценко, Валентиною Сергієнко, Наталією Шишеніною, Віталієм Македонським. Ялинкові іграшки та цікаву гірлянду «Новорічні кулі», що була виготовлена на Московському комбінаті іграшок «Горизонт» у 1975 році, надала родина Слюсаренків.

Експозиція вміщує ялинкові іграшки зі скла ‒ кулі різних кольорів та розмірів, із нанесенням яскравих малюнків та блискіток, бурульки, ліхтарики; крім того ‒ картонажні прикраси, вироби із мішури, полімерів, бавовни та стеклярусу;  іграшки на прищіпках та із підвісами, кустарного та масового виробництва 50-80-х років ХХ століття.

Окремими блоками представлені вітальні листівки з новорічними та різдвяними святами, що належать Святославу Азаркіну, та запрошення на ялинку до ПК «Металургів» 70-х років ХХ ст., що зберігає родина Слюсаренків.

Ялинкові іграшки – це завжди яскраві свідки свого часу. Кожна епоха залишає свій відбиток, кожне покоління привносить в розмаїття іграшок свої образи. Отже, по ялинкових прикрасах можна простежити знакові події минувшини.

За радянських часів значного поширення набули помідори, морквини, полунички, груші, снопи пшениці, грона винограду, золоті цибульки. При Микиті Хрущові, в розпал кукурудзяної кампанії, особливою популярністю користувалися стилізовані качани «цариці полів».

В 1937 році дирижабль «СССР-В6» здійснив свій рекордний  по тривалості політ у 130 годин безперервного перебування у повітрі. На честь цієї події і були випущені ялинкові іграшки-дирижаблі. У 1955 році з конвеєра зійшла нова модель автомобіля «Побєда» – ГАЗ-М20В. В ці ж роки виробництва транспортного засобу на ялинках з’явилися яскраві машинки.         

Авторська фантазія при підготовці ескізів іграшок була безмежною – від стилізації під реальні пагони хвойних дерев – шишки – до виготовлення абстрактних геометричних композицій зі стеклярусу.

У всі часи іграшкових справ майстри віддавали перевагу казковій темі. Тому на ялинці завжди можна побачити героїв народних і літературних казок, мультфільмів: Чіполіно, доктора Айболита, Червону Шапочку, різних звіряток – білочок, ведмедів, зайців. До ювілею Пушкіна, наприклад, випустили набори іграшкових героїв казок про золотого півника, про рибака і рибку, Руслана і Людмилу.

Музейна колекція новорічних прикрас ще невелика. Відправною точкою її формування стала започаткована у 2019 році акція «Подаруй музею ялинкову іграшку». Вона поповнюється за допомогою наших відвідувачів, які передають до музею ялинкові іграшки свого дитинства. Ми дуже вдячні нашим дарувальникам! Запрошуємо до акції і Вас!


 

 

Оцінити новину
(2 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Десяті ювілейні міські краєзнавчі читання ім. Тетяни Воронової

Хіти:6

Митці тобі, соборна Україно!

Хіти:17

Різдвяний настрій

Хіти:24

У сяйві новорічних вогнів

Хіти:52

Шлях до майстерності

Хіти:149

Зимова феєрія

Хіти:96

Увійти or Створити акаунт