Хмелю, мій хмелю

10 лютого 2022 р. у Тернівському філіалі міського історико-краєзнавчого музею відкрилася виставка пивної атрибутики колекціонера Леоніда Дорошенка під назвою «Хмелю, мій хмелю» до Міжнародного дня бармена.

Леонід Дмитрович  –  відомий криворізький колекціонер пивної атрибутики. Це вже друга його виставка у Тернівському філіалі. Всього на ній представлено 215 експонатів. Серед них: бокали, кухлі, бірдекелі (підставки), плакати та етикетки, які представляють українські та іноземні виробництва напою. Свою колекцію автор збирає вже півстоліття.

   

В організації виставки також взяли участь представники криворізької приватної броварні крафтового пива «Dangleb», які надали свої зразки пивної атрибутики.

Леонід Дорошенко

Народився в м. Кривий Ріг у 1945 р. у сім’ї військовослужбовця. Закінчив ЗОШ №38. Ще в шкільні роки вчитель історії – колекціонер нумізматики – прищепив учню любов до колекціонування. Леонід з дитинства любив збирати монети та значки.

Закінчив будівельне ПТУ, курси помічника машиніста тепловоза, потім Тернівський індустріальний технікум. Служив в армії на півночі у м. Мирний. Після армії працював на будовах, далі – машиністом тепловоза на Північному ГЗК.

Захоплення колекціонуванням пивної атрибутики розпочалось у 1968 році. Тоді Леонід привіз із Ленінграда горлові етикетки. З 2000 року почав брати активну участь у всіх зустрічах, форумах, з’їздах: у Миколаєві, у Києві, Донецьку, Львові, Москві. Досі веде активне листування з колекціонерами.

Пивна етикетка – це не лише гарний папірець, а перш за все географія нашої планети. У світі 209 пивних країн, і з них у колекції Леоніда Дмитровича – 160. Також у його колекції більше 140 пивних келихів та понад 80 тисяч пивних етикеток.

Леонід Дмитрович одружений. Має сина Андрія,  доньку Тетяну, 4-х онуків та правнука.  Любитель культури пивного мистецтва не обмежується лише  атрибутикою напою, але й захоплюється іншими видами колекціонування.

 

Оцінити новину
(2 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
З військового фотоархіву

Хіти:9

Український Матісс

Хіти:12

Мистецтво традиції

Хіти:16

Пори року

Хіти:57

Ті рани ще й досі болять

Хіти:27

Гетьмани України

Хіти:48

Увійти or Створити акаунт