Майстер-клас за темою «Традиції українського народу з виготовлення обрядових рушників»

7 липня 2017 року у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї Кравченко Ларисою Федорівною, членом Національної спілки народних майстрів України, був проведений майстер-клас за темою «Традиції українського народу з виготовлення обрядових рушників, їх призначення, композиція, символіка візерунків та кольорове рішення» для вихованців гуртка «Прикладне мистецтво» Палацу дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району. Керівник гуртка – Марченко Тетяна Валеріївна.

В межах пошуково-дослідницької роботи обласного конкурсу «Звичаї, традиції, обряди мого краю» виникла потреба ознайомити вихованців гуртка з народними традиціями рушникарства на прикладі музейної експозиції й рушників, які вишила Костенко Тетяна Сизондівна та її рідні.

У процесі вивчення рушників діти за допомогою Кравченко Лариси Федорівни розподіляли їх за призначенням. Слухачі отримали інформацію про значення та походження символів й візерунків, що ображались на сімейних рушниках, зокрема родинного дерева – одного з основних елементів рушникового орнаменту.

Увага була приділена композиції та регіональним особливостям вишивки. Так, одна з учасниць майстер-класу, Оля, має родинне коріння зі Львівщини, то її найбільше зацікавили особливості вишивки саме цього регіону.

Оцінити новину
(1 Vote)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Металургійний гігант Кривбасу крізь призму колекцій

Хіти:32

З глибини духовного джерела

Хіти:14

З народних витоків

Хіти:184

Презентація книг з нагоди 50-річчя Тернівського району

Хіти:44

Конференція «Вивчення, збереження і використання об’єктів археологічної спадщини: проблеми та перспективи»

Хіти:213

Слово про спадщину – 2019

Хіти:66

Увійти or Створити акаунт