Артур Дробот

Артур Дробот

Web-cайт:

Фоторепортаж з війни

З нагоди Дня захисників і захисниць України у Міському історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка світлин криворізького журналіста, кореспондента Олексія Куща під назвою «Фоторепортаж з війни». В експозиції, побудованій за тематико-хронологічним принципом, представлено 36 фотографій, відзнятих за трирічний період, починаючи з 19 червня 2014 – від першої поїздки Олексія на Донбас у зону АТО, – до кінця 2016. У фокусі об’єктива – наші земляки, криворіжці, – бійці 40-го батальйону «Кривбас», військовослужбовці 17-ої танкової бригади, волонтери та добровольці, що стали на захист Батьківщини, продовжуючи славетні традиції українського козацтва, запорозького лицарства, підтверджуючи цим зв’язок і єдність поколінь.

Це розповідь про тих хлопців: чоловіків, батьків, синів, – які ще вчора жили мирним життям, працювали, навчались, ходили по магазинам, спілкувались з друзями, відвідували улюблені кафе, відчували тепло родинного кола. І в одну мить все кардинально змінилось, війна зруйнувала звичний плин життя й перекроїла його на власний лад постійних випробувань, щоденних екстремальних ситуацій, болі і смерті.

   

На знімках відображено солдатське повсякдення, яке, за великим рахунком, не передбачає ніякого комфорту, але разом з тим не виключає наявності приємних дрібниць, побут бійців в польових умовах, повернення з бойових виходів, облаштування позицій, блокпости, бронетехніку, озброєння та амуніцію, хвилини відпочинку з думками про рідну домівку, що зігрівають душу і додають наснаги, та довгоочікуване повернення до дому. Привертають увагу погляди захисників – командирів і рядових – справжніх героїв, які в будь-яку мить готові до бою – вони зосереджені, мужні, втомлені, й одночасно, усміхнені.

Матеріали відзняті у найгарячіших точках, там, де брали участь у надскладних операціях криворіжці: під Іловайськом, поблизу Комсомольського та Старобешевого, у Дебальцевому та Мар’янці. Згадані місця назавжди означені звитягою українських бійців, на жаль, не всі з них повернулись до дому живими. Понад 15% втрат воїнів Збройних сил України складають мешканці Дніпропетровської області, серед яких є криворіжці.

Запропонована виставка не оминає й таке важливе суспільне явище, як волонтерська допомога, що набула чималого поширення під час Революції Гідності. Незважаючи на відстань, обстріли та чатуючу небезпеку, криворіжці постійно підтримують своїх містян на фронті.

На відкритті виставки були присутні курсанти комунального закладу освіти «Криворізький ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Дніпропетровської обласної ради, студенти Криворізького коледжу Національного авіаційного університету, адміністрація міста та представники ЗМІ.

 

Мелодія натхнення

У святковій експозиції представлено понад 40 живописних і графічних творів талановитих криворізьких митців, різних за віком і статтю, професійних і самодіяльних, досвідчених й тих, хто робить впевнені і стрімкі кроки на шляху до сомоідентифікації. Серед жанрів: сюжетні композиції, портрети, пейзажі, натюрморти, які виконані олійними, акварельними, акриловими фарбами, гуашшю, пастеллю.

Серед авторів є відомі імена: заслужений художник України Леонід Давиденко, члени НСХУ Анатолій Труфкін, Віктор Мішуровський, Микола Рябоконь, Олександр Дробот, В’ячеслав Страннік. Молоді обдаровані митці: Богдан Шиптенко, Анастасія Ярошевич, Марина Русалка та інші. Доповненням стали дерев’яні скульптури місцевих майстрів – Віталія Колеснікова і Олександра Канібора.

Ідея цьогорічного вернісажу заключається у тому, щоб передати в одному образі, в єдиній композиції частинку душі майстрів пензля, їх невгамовну і віддану любов до мистецтва, так, щоб для кожного з нас, прихильників їхнього таланту,  зазвучала  «Мелодія натхнення».

 

Subscribe to this RSS feed
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
Фоторепортаж з війни

Хіти:10

Мелодія натхнення

Хіти:124

У художника душа поета

Хіти:61

Безсмертний подвиг партизанів

Хіти:47

Заклик до далеких світів

Хіти:163

Багатолика гривня

Хіти:26

Увійти or Створити акаунт