Польовий щоденник археолога

25 січня 2018 року в приміщенні КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР відкрилась виставка за результатами археологічних розкопок кургану (охоронний номер 7812), що розташовувався на території Тернівського району Кривого Рогу.

На презентації були присутні археологи, історики, краєзнавці, вчителі, студенти, учні, представники ЗМІ. З вітальним словом виступила директор музею Ірина Зінов’єва. Про хід археологічних досліджень та їх значення для вивчення історії Криворіжжя розповів заступник директора музею Олександр Мельник. З експонатами виставки присутніх ознайомила старший науковий співробітник Ірина Стеблина. Увазі гостей було представлене слайд-шоу «Таємниці кургану 7812». Про свої враження від відвідування експедиції разом з учнями КЗШ № 73 розповіла вчитель географії Ірина Міщанин. Краєзнавець Адольф Іванович Топа подарував музею диск з власними фото з розкопок і зібрані ним матеріали з місцевих газет. Спогадами також поділились учасник розкопок Юрій Фасольняк, екскурсовод Володимир Огур, вчителі Галина Маякова, Вікторія Тротнер та інші.

На виставці представлені всі знахідки з 15 досліджених поховань – їх небагато, але вони є рідкісними і цінними з наукової точки зору. Це, по-перше, ліпна чаша з двома наліпками з наскрізними отворами і складним прокресленим орнаментом, а також два кам’яні шліфовані вівтарики з катакомбного захоронення жерця. По-друге, сокирка з амфіболіту, що була покладена в інше катакомбне поховання – воєнного вождя. Привертають увагу два черепи з вохряними ритуальними посмертними масками, а також стопа і кисть руки зі слідами фарбування червонувато-фіолетовою вохрою. Артефакти, кольорові світлини і робочі креслення дають уявлення про розвиток виробництва і світогляд наших далеких предків.

Запрошуємо відвідати виставку.

Матеріали підготувала старший науковий співробітник Ірина Стеблина

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

ВИСТАВКА "ПОЛЬОВИЙ ЩОДЕННИК АРХЕОЛОГА" (ТРК "Рудана")
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт