Митці тобі, соборна Україно!

22 січня держава відзначає День Соборності. Саме в цей день у 1919 році було підписано Акт Злуки між урядами Західно-Української народної республіки та Української народної республіки, який констатував визначну подію – створення нової соборної держави, об’єднання українців в одну сім’ю. Саме тому ця подія є настільки важливою для усвідомлення єдності нації і держави – народ України висловив своє бажання жити в єдиній державі, а не бути частиною іншої.

В цьому контексті запропонований історико-мистецький проєкт є відображенням ідеї соборності засобами образотворення. Митці, що народилися в різних регіонах, у своїх роботах показали красу і велич України, ті місця, які будять в авторові потяг до прекрасного, і які художник переносить на полотно, щоб ще раз підтвердити тезу про єдність держави – єдність в розмаїтті кольорів та традицій. Багатоетнічна та поліконфесійна держава, тим не менше, є одним цілим, що і підтверджує дана виставка.

Під час відкриття виставки заступник директора з обліку і збереження музейних цінностей Олександр Мельник розповів присутнім про боротьбу за державність на Криворіжжі в роки національно-визвольних змагань, спираючись на документальний масив та фотоматеріали, які нещодавно були введені до наукового обігу.

У святковій експозиції представлено 26 робіт талановитих криворізьких живописців, художників-педагогів, членів Криворізької організації Національної спілки художників України: Леоніда Давиденка, Анатолія Труфкіна, Миколи Рябоконя, Олександра Козарецького, Олександра Дробота, Руслана Пильніка, Олени Телятник, Анастасії Ярошевич. Це переважно міські і сільські пейзажі та яскраві квіткові натюрморти, виконані олійними фарбами.

Мистецька географія охоплює різні куточки соборної України, відображаючи красу й мальовничість природи від Криму до Карпат, від Полісся до безмежних, неозорих степів, з бурхливими ритмами міста і з затишною простотою села.

Центральною частиною композиції є серія декоративних панно на дерев’яних дошках заслуженого художника України, лауреата премії ім. Т.Яблонської, голови міської спілки митців Леоніда Давиденка, які були створені у 1999 році. Серія має назву «Гетьмани України» – це 10 образів відомих діячів козацького руху з притаманними їм статусними атрибутами, виконані у пізнаваній авторській манері. Стилізовані під іконопис, герої-гетьмани постають перед глядачем як страдники, що прийняли свою долю і до кінця були вірними ідеї ствердження козацтва як дієвої сили народу, що уособлювала єдність віри і зброї, духу і меча. Під час відкриття виставки дана серія була подарована автором Криворізькому історико-краєзнавчому музею, за що колектив закладу висловлює щиру подяку митцю.

Тож, розмаїття авторських творів, представлених на виставці, – це ніби переклик образів і мотивів, споріднених єдиним почуттям гордості і любові до України.

На відкриття виставки завітали куранти комунального закладу освіти «Криворізький ліцей – інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Дніпропетровської обласної ради.


матеріали підготував Андрій Чубенко

Оцінити новину
(2 оцінок)

Media

Митці тобі, соборна Україно! Перший міський
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:20

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:63

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:38

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:76

Диво в камені

Хіти:34

Увійти or Створити акаунт