Сніг та полум'я Майдану

До справи збереження пам’яті про таке багатогранне й надскладне явище новітньої української історії як Майдан, до його осмислення, долучаються журналісти і письменники, активісти й митці, науковці та учнівська молодь. Людська думка прагне охопити різні грані Революції Гідності: оцінити в комплексі і в дрібницях, з державницьких горизонтів та з боку пересічного громадянина. Створюються численні музейні експозиції та художні образи, організовуються виставки, демонструються цикли документального кіно, публікуються інтерв’ю, проходить запис спогадів очевидців, досліджується біографістика.

У 2016 році в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї за сприяння безпосередніх учасників подій, волонтерських та суспільних організацій, вдалось облаштувати окремий зал, присвячений тим доленосним подіям. Криворізький кореспондент Олексій Кущ, долучившись до згаданої ініціативи, передав до фондів закладу гігабайти відзнятого матеріалу з Майдану. Цими світлинами оформлено периметр верхнього поясу. Декілька з них увійшли до музейного путівника.

Минулого року з нагоди Дня захисників та захисниць України, продовжуючи співпрацю з музеєм, Олексій представив ряд авторських світлин, зібраних під час поїздок на схід нашої держави, в місця дислокації 40-го батальйону «Кривбас».

В епоху інформаційних технологій увазі глядачів пропонується інший формат сприйняття музейної експозиції – віртуальний – та інші канали комунікації – через сайт, соціальні мережі, ютуб. У цифровому просторі розміщено 42 фотографії з різним темпоритмом та динамікою показу, які закарбували миттєвості боротьби й протесту, єдності і підтримки, незламності волі й патріотизму. Світлини зроблені протягом 21-23 січня 2014 року під час гарячої фази протистояння. В полі зору – вулиця Грушевського та Майдан Незалежності, відзняті криворізьким кореспондентом в той час, коли плавилась крига й виборювалась свобода. Ці фрагменти стануть ще одним доповненням до загальнонаціонального наративу Революції Гідності на вшанування подвигу її учасників та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

Сніг та полум'я Майдану
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:63

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт