З Україною в серці

З нагоди Дня художника Міський історико-краєзнавчий музей презентує виставку творів декоративно мистецтва криворізької майстрині Світлани Червякової «З Україною в серці».

Світлана Червякова 

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстер Петриківського розпису та писанки.

Народилася 20 червня 1970 році у смт. Ланівці Тернопільської  області. У 1975 році сім’я Світлани переїхала з Тернополя до м. Кривий Ріг, де живе і до цього часу.

У 1990 році закінчила Миргородський керамічний технікум ім. М.В.Гоголя, факультет «Художня кераміка», за спеціальністю «художня кераміка» та отримала кваліфікацію  художник-майстер.

До 1993 працювала на Запорізькому абразивному комбінаті, у цеху кераміки, майстром-живописцем. З 1993 року і до сьогодні працює  викладачем Криворізької міської художньої  школи №2.

Є учасницею міжнародних виставок COW.COM.«ILLUSTRATION»: 2008-2016 р., всеукраїнських фестивалів писанок – Folk Ukraine 2013-2018 рр., «Мамай-фест», «Кращий твір року» 2012-2018 рр., обласних, регіональних і міських виставок. Регулярно ділиться своєю майстерністю проводячи майстер-класи. Має 22 персональні виставки.

Петриківським розписом займається з 1996 року, з часу вступу до Миргородського технікуму ім. М.В. Гоголя. Тоді вона жила у кімнаті гуртожитку з петриківчанкою Кружиліною Тетяною, а згодом навчалася у Федора Савовича Панка – українського художника, майстра петриківського розпису, заслуженого майстра народної творчості України, якого вважає  своїм учителем. Вивчала й багато інших розписів. Останнім часом удосконалює Самчиківський розпис.  

З 2013 року є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Оцінити новину
(1 Vote)

Media

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:20

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:63

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:38

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:75

Диво в камені

Хіти:34

Увійти or Створити акаунт