Від мартена до Верховної Ради

22 лютого 2017 року в музеї відбулося відкриття виставки до 80-річчя корінного криворіжця, видатного місцевого діяча Вадима Гурова  «Від мартена до Верховної Ради» і презентація книги «Вадим Гуров: Моя партия – Кривбасс!», другої з серії «ЖЗК». Книгу презентували для широкого кола гостей –  політиків, промисловців, краєзнавців, музейників – організатори проекту та авторський колектив: Дмитро Степанюк,  Валерій Гаєвський, Наталія Криворотня.

Репортаж з місця події

Ірина Зінов’єва – директор музею: «Вадим Гуров 35 лет отдал металлургическому комбинату «Криворожсталь». В 1992-1993 г.г. был председателем мартеновской секции Международного конгресса сталеплавильщиков, а в 1993 году – председатель комиссии СНГ по перспективам развития мартеновского производства. В 1994 году выбран народным депутатом Украины и возглавлял Комитет Верховной Рады по базовым отраслям производства и социально-экономического развития регионов. Народным депутатом проработал три созыва – 2-й, 3-й, 4-й. Период работы в Верховной Раде был очень плодотворным и судьбоносным не только для предприятий горно-металлургического комплекса нашего города, но и всей страны. Его жизненное кредо: «… и малые дела, но с большой любовью!» Благодаря настойчивости, сильному характеру и цельности его натуры все законопроекты, программы развития предприятий горно-металлургического комплекса Украины, авторами которых являлся Вадим Гуров, были успешно реализованы».

Валентина Петренко – організатор виставки: «Дякуючи донці Вадима Миколайовича Ользі, яка вислала з Києва документи, фотографії, нагороди, особисті речі батька, нам вдалося показати найбільш повно життєвий і трудовий шлях нашого відомого, славного земляка, українського політика, народного депутата, який щиро і самовіддано любив Кривий Ріг. Ми, його земляки, пам’ятаємо В. Гурова відкритим і щедрим, завжди веселим і енергійним, вдячні йому за турботу про наше місто, його великі справи, зроблені для Кривбасу та людей».

Життєпис діяча

Гуров Вадим Миколайович

22 лютого 1937 р. – народився в Кривому Розі.

В 1954 р. – з медаллю закінчив криворізьку СШ №52.

В 1959 р. – з відзнакою закінчив Дніпропетровський металургійний інститут.

В 1959-1994 рр. – працює на заводі «Криворіжсталь».

В 1994-2006 рр. – депутат Верховної Ради України трьох скликань і 1-й заступник голови комітету промполітики і підприємництва.

В 2007 р. – голова представництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в Києві.

В 2009 р. – з його ініціативи місто отримало 1% від загальної суми продажу «Криворіжсталі» (т.зв. «гурівський відсоток»).

Має багато державний, обласних,  місцевих нагород. 

У 2006 р. – нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом».

У 2007 р. – отримав звання «Почесний громадянин Кривого Рогу».

У 2008 р. –  звання «Почесний громадянин Криворізького району».

Повний кавалер знаку «За заслуги перед містом».

Помер 16 грудня 2015 р. в Києві.

У 2016 р. його ім’ям названа вулиця міста – колишня Постишева.

 

Оцінити новину
(0 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт