Козацькі думи

16 лютого 2017 р. Криворізький міський історико-краєзнавчий музей відкрив  першу цьогорічну виставку в новому форматі: «Діалог з митцем». На виставці було представлено 35 живописних і графічних робіт Леоніда Давиденка. В дружній і невимушеній атмосфері пройшло активне спілкування художника з учнями КЗШ № 20, студентами КДПУ, художниками і краєзнавцями міста.

Репортаж з місця події

Світлана Горбань – завідувач науково-експозиційного відділу: «…Ми прагнули розкрити глядачеві нові грані таланту, оголити струни душі, дозволити поринути в мальовничий барвистий калейдоскоп образів, побачити живописний світ очима художника, епатажного і гонорового, талановитого і самобутнього Леоніда Давиденка.

Леонід Давиденко  – «Живописець-Кобзар».  Його картини, то є пісня українська, кожна нотка – то помах пензля, що об’єднується в мелодію – музику любові до ріднокраю.  Його живописні полотна, то є мамин рушник, кожен стібок  – то краплинка фарби, що утворює милий серцю візерунок – образ рідної землі. Його творчість, то є  думи козацькі, що про минуле нам віщують, вчать берегти рідні традиції».

Леонід Давиденко – автор виставки: «Я пишу Україну, ту Україну якою пишаюся, яку люблю… Я хочу, щоб ми, українці, не забували своє «пракоріння», пишалися героїчним козацьким минулим і плекали надію про світле майбутнє…».

Життєпис митця

Леонід Федорович Давиденко (15.04.1954 р. н. ) – відомий криворізький митець, заслужений художник України (2012 р.), член Національної спілки художників України, голова міської організації СХУ. З 1978 року живе і працює в Кривому Розі.  Автор понад шестисот творчих робіт, учасник багатьох всеукраїнських, обласних, міських мистецьких виставок, фестивалів та вернісажів. Активно працює в галузі живопису та графіки. Основна тематика творів – козацька, лірико-метафорична, фольклорно-міфологічна. Застосовує оригінальні стилістичні прийоми: клуазонічний живопис (у початковому значенні – перегородчаста емаль), живописну гладь (короткі штрихи, що нагадують вишивку). 

 

 

Оцінити новину
(0 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт