Приречені на вічну юність

15 лютого 2017 року виповнилося 28 років відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Не можуть матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини та діти – своїх чоловіків та батьків. Ми маємо знати про страшні події афганської війни і вшановувати пам’ять наших співвітчизників, які несли службу в «гарячих» точках світу, рятуючи життя та майбутнє мільйонів людей. Понад 3 тисячі криворіжців брали участь у бойових операціях в Афганістані, 53 з них – не повернулися.

15 лютого у Тернівському філіалі КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР було проведено зустріч з учасниками бойових дій на території інших держав та захід «Приречені на вічну юність», присвячені саме 28-й річниці виводу радянських військ з Афганістану. Зустріч проведено з метою виховання поваги до воїнів-інтернаціоналістів. До знаменної дати працівники музею запросили ветеранів Другої Світової війни, Афганської війни, воїнів – очевидців тих подій, які виконували свій інтернаціональний обов’язок.

В музеї згадали імена тих односельців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Учні 9 класу Криворізької загальноосвітньої школи № 40 почули про подвиг свого земляка, веселотернівчанина Аліма Солоніченка (1966-1985), який брав участь у бойових діях та загинув в Афганістані. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя на афганській землі. Всі учні з цікавістю прослухали розповідь Миколи Алєксєєва, учасника бойових дій в Чехословаччині 1968 р. Микола Миколайович повідав дітям про перебіг основних подій під час «Празької весни».

Особливо слід відзначити виступ учасника Другої Світової війни, ветерана Збройних сил України Івана Тарана, який познайомив учнів з бойовими буднями страшних років Другої Світової війни. Іван Олексійович прочитав також власний вірш, присвячений мужності і незламності українського народу.

На заході виступила криворізька поетеса Зоя Ковернік. Авторка прочитала присутнім власні поезії, присвячені матерям загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

На зустрічі виступив поет-бард Юрій Ващенко, який виконав декілька авторських пісень. На завершення зустрічі діти разом з запрошеними гостями переглянули музейні експонати та матеріали про криворіжців – учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав.

 

Оцінити новину
(0 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт