Дзеркало душі

6 жовтня 2017 р. історико-краєзнавчий музей спільно з міським виставковим залом відкрив виставку автопортретів відомих криворізьких художників з нагоди Дня художника.

Проект під назвою «Дзеркало душі» – ніби візуальний діалог митця і споглядача, що розкриває творче і сокровенне «Я» художника. В експозиції 24 авторських портрети талановитих місцевих живописців і графіків, виконаних в різних техніках: олійний і пастельний живопис, поп-арт акрилом, графічне зображення олівцем, вугіллям, аквареллю та цифровий живопис. Кожен образ індивідуальний, неповторний, глибокозмістовний, емоційно насичений, який дозволяє побачити улюблених митців їх очима, в різні періоди життя. 

За матеріалами виставки видано буклет з короткими біографічними довідками про авторів та фотографіями представлених робіт.


Автопортрет – «дзеркало душі»,  що відображає не лише фізичний образ, а й внутрішній світ художника, дозволяє побачити і відчути нам, глядачам, «творче Я» крізь призму свого самосприйняття. Завдяки самовідображенню митець створює образ-Легенду, який розкриває нам творчий потенціал, глибину почуттів, характер і певний емоційний стан.

Актуальність даного жанру мистецтва в сучасності зростає з кожним поколінням.  Зародився він ще  в античності: відомо, що одним із персонажів скульптурної композиції  «Битва амазонок» є її автор – давньогрецький  скульптор Фідій ( 490 р. до н. е. – 430 р. до н. е.). Розвитку набув в епоху Відродження: італійські живописці Мазаччо, Ботічеллі, Рафаель часто малювали себе в сюжетних релігійних композиціях. Як окремий вид портретного жанру автопортрет склався в ХVІ столітті. Першим художником,  для якого автопортрет став знаковим жанром,  був Альбрехт Дюрер (1471-1528). Він створив понад 50 автопортретів.  Майстер писав себе таким, яким хотів бачити: з ідеальними рисами обличчя, в величавих позах – як заможну особистість, що має високий соціальний статус і визнання.  Ще одним яскравим представником цього жанру був Рембрандт (1606-1669). Він виконав понад 60 власних портретів, які виступають візуальним життєписом митця, а сам художник – це ніщо інше, як  «улюблена натура» для творчості.

Одним із перших  українських  художників, що написав свій портрет, був Т.Г. Шевченко. Він створив понад 30 малярських та графічних автопортретів. Автопортрети Кобзаря – своєрідна автобіографія, написана рукою великого художника-реаліста, що дає змогу його нащадкам на власні очі побачити поета у різні роки його життя.

Тож автопортрет фігурує в історії мистецтва як біографічний документ, свідоцтво атрибуції манери та стилю певного автора; в дзеркалі власного портрету розкривається його творча індивідуальність. Уважне споглядання автопортрету дарує глядачу можливість поринути у творчу лабораторію художника, проникнути в світ його задумів, відчути атмосферу, в якій живе і творить митець. Виставка автопортретів демонструє виразні можливості актуального мистецтва, допомагає краще зрозуміти створені образи самопрезентації, а іноді і самоіронії.


Агеєнко Іван Сергійович

Народився 15.11.1992 р. в м. Кривий Ріг. У 2014 р. закінчив факультет мистецтв  КНУ КДПІ. Учасник міських, вузівських виставок та пленерів з 2010 р. Портретний досвід митця – понад 15 років. Приймає замовлення на портрети та шаржі. Основна галузь: станковий і комп’ютерний живопис, графіка. Жанр: портрет, шарж, карикатура, пейзаж. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, акварель, олівець, цифрова графіка. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном. 

Агеєнко І. С. Автошарж (цифровий живопис, 2017 р.).

Агеєнко Роман Валентинович

Народився 13.09.1970 р. в м. Кривий Ріг. У 2015 р. закінчив факультет мистецтв  КДПУ. Учасник міських та закордонних виставок з 1987 р. З 1993 р. – член Криворізької міської організації Національної спілки художників України. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: портрет, пейзаж, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, сюрреалізм. Техніки: олія, сухий пензель, акварель, аерографія. Твори зберігаються в галерейних та  приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Агеєнко Р. В. «Автопортрет у 16 років» (папір, олівець, 1986 р.).

Агеєнко Сергій Валентинович

Народився 12.12.1964 р. в м. Кривий Ріг. Навчався на художньо-графічному факультеті КДПІУчасник міських та закордонних виставок з 1987 р. У творчому доробку – декілька тисяч портретів та дружніх шаржів. Портретний досвід митця – понад 30 років. З 1993 р. – член Криворізької міської організації Національної спілки художників України. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: портрет, пейзаж, книжкова ілюстрація. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, сухий пензель, пастель, аерографія. Твори зберігаються в музейних, галерейних та  приватних колекціях в Україні і за кордоном. 

 

Агеєнко С. В. «Я Тебе малюю…» (папір, пастель, 2017 р.).

Бондаренко Юрій Миколайович

Народився 16.11.1951 р. в м. Чита, РСФРР. У 1975 р. закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Є. Вучетича, у 1991 р. – КДПІ,  художньо-графічний факультет. З 1992 р. – член Національної спілки художників України. Учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок з 1996 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, натюрморт, портрет, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: фігуративний живопис. Техніка: гуаш, олія, акрил. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні.

Бондаренко Ю. М. «Були часи…» (п/о, 1984 р.).

Вороніч Ніна Іванівна

Народилася 22.07.1993 р. в с. Ульянівка, що на Кіровоградщині. У 2015 р. закінчила факультет мистецтв  КДПУ. Учасник міських мистецьких пленерів і виставок з 2011 р. Галузь: станковий  живопис і графіка. Жанр: портрет, пейзаж, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, акрил, пастель, вугілля, олівець. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Вороніч Н. І. «Чарівні сутінки» (п/о, 2016 р.).

Гончаренко Віталій Федорович

Народився 03.11.1934 р. в м. Кривий Ріг. У 1974 р. закінчив Криворізьку вечірню художню школу. Учасник міських виставок з 2015 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, акварель. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Гончаренко В. Ф. «Полонез Огінського» (п/о, 2016 р.).

Гнатенко Ріта

Народилася 29.02.1992 р. в м. Кривий Ріг. У 2014 р. закінчила факультет мистецтв  КДПУ. Учасник міських мистецьких пленерів і виставок студентських робіт з 2011 р. Галузь: станковий  живопис. Жанр: портрет, пейзаж. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, акварель, олівець. Твори зберігаються в приватних колекціях.

Гнатенко Ріта. «Випускниця» (папір, олівець, 2017 р.).

Дробот Олександр Артурович

Народився 11.01.1961 р. в м. Жовті Води. У 1989 р. закінчив художньо-графічний факультет КДПІ. З 2010 р. – член Національної спілки художників України. Учасник мистецьких виставок з 1993 р. Основна галузь: станкова графіка і живопис. Жанр: пейзаж, натюрморт, сюжетна картина. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олійний живопис, гуаш, кольоровий олівець. Твори зберігаються у приватних колекціях в Україні.

Дробот О. А. «Біля моря» (п/о, 2012 р.).

Давиденко Леонід Федорович

Народився 15.04.1954 р. у с. Вільна Слобода, що на Сумщині. У 1991 р. закінчив КДПІ, художньо-графічний факультет. З 2004 р. – член Національної спілки художників України. З 2006 р. – голова Криворізької міської організації НСХУ. З 2012 р. – заслужений художник України. Учасник всеукраїнських, обласних, міських виставок з 1992 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: пейзаж, натюрморт, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: бойчукізм, авангардизм. Техніки: олія, гуаш, «живописна гладь». Твори зберігаються в музейних та  приватних колекціях.

Давиденко Л. Ф. «В пошуках себе…» (п/о, 1991 р.). 

Зелений Юрій Костянтинович

Народився 19.08.1949 р. в м. Канське, Красноярський край. У 1980 р. закінчив Московський обласний педагогічний інститут ім. Н. Крупської. Учасник міських, обласних, закордонних виставок та фестивалів з 1982 р. Основна галузь: станковий та монументальний живопис, скульптура, графіка. Жанр: пейзаж, портрет, абстрактна композиція. Напрямок і стиль: сюрреалізм, алегорія. Техніки: олія, пастель, акварель. Твори зберігаються в галерейних та  приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Зелений Ю. К. «Натхненний…» (папір, пастель, 2017 р.).

Козарецький Олександр Вікторович

Народився 30.07.1954 р. в м. Кривий Ріг. У 1991 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові, факультет книжкової графіки. З 2008 р. – член Національної спілки художників України. Учасник міських і закордонних виставок з 1980 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка, плакат, іконопис. Жанр: пейзаж, натюрморт, портрет, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, імпресіонізм. Техніки: олія, акварель, сепія, темпера. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Козарецький О. В. «Симфонія душі» (п/о, 1992 р.).

Лабунський Анатолій Володимирович

Народився 07.08.1986 р. У 2011 р. закінчив КДПУ, факультет мистецтв. З 2011 р. керівник творчої студії «Арт-лабораторія» у Криворізькій загальноосвітній школі № 120 при музеї-майстерні Івана Авраменка. Учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських художніх виставок з 2007 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка, декоративно-прикладне мистецтво. Жанр: пейзаж, натюрморт. Напрямок і стиль: імпресіонізм, авангардизм, реалізм. Техніки: акрил, олія, пастель, пуантилізм. Комбінована авторська техніка. Твори зберігаються в приватних колекціях.

Лабунський А. В. «Загадковий» (ДВП, акрил, 2012 р.).

Мішуровський Віктор Васильович

Народився 26.04.1957 р. в с. Вершино-Кам’янка, що на Кіровоградщині. У 1984 р. закінчив КДПІ, художньо-графічний факультет. Учасник міських і обласних мистецьких виставок з 1983 р. З 1988 р. – викладач кафедри образотворчих мистецтв факультету мистецтв КДПІ. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, портрет, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, символізм. Техніки: олія. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Мішуровський В. В. «Вдивляючись у себе» (п/о, 2017 р.).

Пляко Дмитро Анатолійович

Народився 25.04.1965 р. в м. Кривий Ріг. У 1990 р. закінчив КДПІ, художньо-графічний факультет. Учасник міських мистецьких виставок з 1990 р. З 1990 р. – викладач  факультету мистецтв КДПУ. З 2013 р. – член Національної спілки художників України. Основна галузь: ювелірне мистецтво, станковий живопис і графіка, монументальний живопис. Жанр: пейзаж, портрет, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, авангардизм, абстракціонізм. Техніки: олія, акрил, олівець, цифровий живопис. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном. 

Пляко Д. А. «Self-portrait – 3z» (полотно, олія, акрил, 2013 р.).

Радченко Юрій Трохимович

Народився 28.04.1953 р. в с. Стеблів, що на Черкащині. У 1978 р. закінчив Київський художній інститут, факультет станкового живопису. З 1993 р. – член Національної спілки художників України. Учасник республіканських, обласних, міських виставок з 1985 р. Основна галузь: станковий і монументально-декоративний живопис. Жанр: портрет, натюрморт, пейзаж, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: символізм і алегорія. Техніки: олія, акрил, темпера, вітраж, мозаїка. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Радченко Ю. Т. «Погляд з минулого» (картон, олія, 1969 р.).

Росомаха Федір Петрович

Народився 22.05.1946 р. в с. Сальне, що на Чернігівщині. У 1972 р. закінчив Криворізьку вечірню художню школу. Учасник міських художніх виставок з 2011 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт, сюжетні композиції. Напрямок і стиль: натуралізм, сюрреалізм. Техніки: олівець, олія, туш-перо. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях.

Росомаха Ф. П. «Фенікс» (п/о, 2017 р.).

Рябоконь Микола Петрович

Народився 01.02.1943 р. в м. Кривий Ріг. У 1967 р. закінчив Московський заочний народний університет мистецтв, факультет образотворчого мистецтва, отримавши звання «Народний майстер». Учасник республіканських, обласних, міських виставок з 1970 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, натюрморт. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, олівець, туш-перо. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Рябоконь М. П. «На пленері» (п/о, 2017 р.).

Томашевський Володимир Володимирович

Народився 01.08.1968 р. в м. Кривий Ріг. Навчався в КДПІ на художньо-графічному факультеті, закінчивши в 1999 р. аспірантуру при кафедрі педагогіки. З 1994 р. – член Національної спілки художників України. Учасник  всеукраїнських, обласних, міських виставок з 1992 р. З 2007 р. – член Спілки дизайнерів України. Основна галузь: станкова графіка, декоративний живопис. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт. Напрямок і стиль: декоративний. Техніки: гуаш, олія, олівець, туш-перо. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Томашевський В. В. «Студентські роки» (папір, гуаш, 1996 р.).

Тополь Віктор Миколайович

Народився 25.12.1954 р. в м. Кривий Ріг. У 1988 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові, факультет книжкової графіки. З 2008 р. – член Національної спілки художників України. Учасник закордонних, всеукраїнських, обласних, міських виставок з 1985 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка, книжкова графіка. Жанр: портрет, натюрморт, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, авангардизм. Техніки: олія, акрил, туш-перо. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Тополь В. М. «Осінь» (полотно, акрил, 2003 р.).

Труфкін Анатолій Дем’янович

Народився 21.08.1954 р. в с. Червоноармійське, що на Одещині. У 1976 р. закінчив Одеський державний педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. З 1981 р. – старший викладач факультету мистецтв КДПІ. З 1994 р. – член Національної спілки художників України. Учасник міжнародних, обласних, міських виставок з 1983 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм, абстракціонізм, модерн, авангардизм, символізм. Техніки: олія, акварель, гуаш, акрил. Класична і комбінована, авторська техніка. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Труфкін А. Д. «Сопричастие» (п/о, 1993 р.).

Фатченко Олег Анатолійович

Народився 26.06.1963 р. в м. Єнакієве, що на Донеччині. У 1991 р. закінчив художньо-графічний факультет Ташкентського педагогічного інституту ім. Нізамі. Учасник міських художніх виставок з 2012 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, портрет, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, акварель. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Фатченко О. А. «Морський прибій» (п/о, 2017 р.).

Чеботарьова Анастасія Сергіївна

Народилася 02.08.1989 р. в м. Кривий Ріг. У 2012 р. закінчила КДПУ, факультет мистецтв. Учасник міських художніх виставок і пленерів з 2006 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт, анімалізм. Напрямок і стиль: реалізм, поп-арт. Техніки: олія, акрил, акварель, олівець. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Чеботарьова А. С. «Зеленоока» (папір, акварель, 2017 р.).

Юрченко Олександр Сергійович

Народився 03.12.1960 р. в м. Кривий Ріг. У 1985 р. закінчив КДПІ, художньо-графічний факультет, де викладає з 1988 р. Учасник всеукраїнських, обласних, міських виставок з 1993 р. Основна галузь: станковий живопис. Жанр: пейзаж, портрет, натюрморт, сюжетна композиція. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

 

Юрченко О. С. «В роздумах» (полотно, олія, вугілля, 2017 р.).

Ярошевич Анастасія Олександрівна

Народилась 05.03.1985 р. в м. Кривий Ріг. У 2007 р. закінчила факультет мистецтв КДПУ, у 2011 р. – Харківську державну академію дизайну і мистецтв. З 2005 р. – член Мистецької асоціації Криворіжжя Криворізької організації НСХУ. Учасник закордонних, всеукраїнських, обласних, міських виставок з 2001 р. Основна галузь: станковий живопис і графіка. Жанр: портрет, пейзаж, натюрморт, анімалістика. Напрямок і стиль: реалізм. Техніки: олія, графітний олівець. Твори зберігаються у приватних колекціях та зібраннях галерей в Україні і за кордоном.

Ярошевич А. О. «Девушка с кувшином» (п/о, 2017 р.). 

Оцінити новину
(2 оцінок)

Фотографії події

Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт