Міський конкурс дитячого малюнку імені Григорія Синиці

 

Прийом робіт триватиме до 19 грудня 2017 року

Положення

 про міський конкурс дитячого малюнку імені Григорія Синиці

1. Загальні положення

1.1. Організаторами конкурсу дитячого малюнку імені Григорія Синиці  є управління культури виконкому Криворізької міської ради та філіал КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» «Музей-квартира художника Г. І. Синиці».

1.2. Організація та проведення конкурсу ґрунтується на принципах загальнодоступності, вільного розвитку особистості, захисту прав та інтересів учасників конкурсу.

2. Цілі та завдання конкурсу

2.1. Пошук та підтримка талановитих дітей в галузі образотворчого мистецтва. Створення умов для естетичного,  духовного та морально-патріотичного виховання підростаючого покоління. Залучення дітей до образотворчого мистецтва, розвиток їх творчих здібностей. Популяризація колористичної школи українського мистецтва, засновником якої був художник Г.І.Синиця. Узагальнення досвіду дитячої творчості через організацію виставки дитячих малюнків.

Предмет конкурсу: дитячі малюнки, присвячені темі «Мальовнича Україна» (додаток).

2.2. Завданнями організаторів конкурсу є:

  -  організація та проведення конкурсу дитячого малюнку;

  -   залучення до участі в конкурсі якнайбільшої кількості учасників;

  -   організація роботи кваліфікованого журі конкурсу для оцінки робіт;

  -  заохочення переможців конкурсу подарунками.

3. Порядок участі у конкурсі

3.1. До участі у конкурсі запрошуються діти двох вікових категорій:

      а)  діти віком від 6 до 9 років включно;

      б)  діти віком від 10 до 14 років.

3.2. Малюнки повинні бути виконані самостійно – без допомоги батьків, педагогів чи копіювання готових зразків. Підписані з іншої сторони: прізвище, ім’я та по-батькові, вік, навчальний заклад, назва творчої роботи.

3.3. Малюнки можуть бути виконані на різних матеріалах (ватман, картон, полотно) та в різноманітних кольорових техніках (масло, акварель, гуаш, кольорові олівці тощо).

3.4. Подані на конкурс роботи мають бути не менші за формат А4 (210х290) та не більші за формат А3 (420х580).

3.5. Кількість малюнків, представлених на конкурс одним учасником, не повинна перевищувати 2.

4. Організація проведення конкурсу

4.1. Прийом малюнків триватиме  з 15 вересня до 20 грудня 2017 року.

4.2. Малюнки надсилати за адресою: 50027 Дніпропетровська обл.,м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, буд. 13 кв. 18 «Музей-квартира художника Г. І Синиці».

4.3. Робота журі щодо оцінки малюнків та визначенню переможців  триватиме з 20 грудня 2017 року до 15 січня 2018 року.

Нагородження  переможців конкурсу відбудеться 17 січня 2018 року в рамках святкування 110-ї річниці від Дня народження заслуженого художника України Григорія Синиці.

Кращі роботи  будуть експонуватися в КЗК «Міський виставочний зал» Кривого Рогу.

Результати конкурсу будуть оголошені в місцевих засобах масової інформації та розміщені на сайті КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» krmuz.dp.ua.

5. Робота журі конкурсу

5.1. Склад журі конкурсу (не менше 5 осіб) визначають організатори конкурсу.

5.2. Критерії оцінки:

- змістовність та відповідність малюнку темі конкурсу;

- оригінальність ідеї;

- творчий задум;

- художній рівень виконання роботи, відповідність віковому рівню автора.

5.3. Журі оцінює конкурсні роботи та визначає переможців в кожній з вікових категорій: за I, II, III місця та по 2 заохочувальних призи. Всього – 10 номінантів.

Додаток до Положення

Про конкурс дитячого малюнку імені Григорія Синиці

Цей конкурс проводиться вдруге. Його мета – розвиток дитячих здібностей в галузі колористики – невід’ємної складової української народної творчості та популяризація художньої спадщини видатного українського митця Григорія Івановича Синиці, 110-річчя з дня народження якого ми відзначаємо в цьому році. Найвищий здобуток художника – монументальні твори, які визначили новий напрямок в українському мистецтві – сучасну колористичну школу монументального живопису. За досягнення в цій галузі Г. Синиця був вшанований державною премією ім. Т. Г. Шевченка. Свої погляди майстер розкрив в теоретичній праці «Колорит в образотворчому мистецтві», де приділив велику увагу дитячому мистецтву. Зокрема він пише:

« - Колорит в дитячому мистецтві я вважаю одним із самих   сильних в світовому мистецтві колоризму.

Дитяче мистецтво – це, в першу чергу, його кольорове вирішення – поетичне, образне бачення кольору в природі, помножене на дитячу щирість, правдивість і емоційність – відтворення свого світу краси.

Юні художники завжди художники свого народу і свого часу.

- Особливість дитячого мистецтва полягає в тому, що форма його  (рисунок) дуже умовна і далека від реальної трактовки, але в той же час завжди гостро підмічена в природі. А колір і його колористична трактовка реальна, правдива, позбавлена цієї умовності. В дитячій безграмотності форми і колористичній грамотності і полягає стилістика дитячої творчості, його особливість як мистецтва.

Дитяча мистецька форма має єдиний стилістичний характер, притаманний всім дітям всіх країн і народів.

В кольоровому вирішенні діти, як ніхто з професійного мистецтва, відчувають колір.»

Для українського мистецтва колір завжди був  найважливішим засобом виразності. Він визначав форму, розкривав зміст, втілював почуття та емоції, був тісно пов’язаний із символікою, обрядами, міфологією.  Тому розвиток колористичного відображення світу юними митцями ми вважаємо розвитком національної української мистецької традиції відтворення світобачення через колір.

Завданням конкурсу є розвиток у дітей саме здібностей відчувати емоційний вплив кольору, формувати уявлення про оточуючий світ через колір.

На конкурсі перш за все буде приділятися увага тим дитячим малюнкам, в яких автор виявив свою індивідуальність, творчу фантазію, неординарність мислення. Малюнки з копіями розмальовок,  героїв мультфільмів, наслідуванням дорослих зразків розглядатися не будуть. 

Оцінити новину
(13 оцінок)
Авторизуйтеся, щоб залишати коментарі
Догори
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:63

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:34

Увійти or Створити акаунт