Артур Дробот

Артур Дробот

Web-cайт:

«Рідне місто, натхненнику мій»

Криворізький музей представляє виставку «Рідне місто, натхненнику мій» присвячену 100 річчю з дня народження Д.І. Кана та Дню міста.

Давид Ісайович Кан (1923-2010) – корінний криворожанин, метр криворізької журналістики, письменник-документаліст, лауреат міських та державних нагород, учасник Другої світової війни.

Усе життя, за винятком фронтових років, прожив у Кривому Розі. З юних літ поринув у журналістику, у своїх дописах висвітлював досягнення трудового Кривбасу через призму життя його видатних представників. Підсумком багаторічної праці стали тисячі газетних статей та близько сорока друкованих видань.

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Кривий Ріг – місто довжиною в життя, сталеве серце України, край контрастів, осередок самобутньої і рукотворної краси. Місто, де злились Інгулець з Саксаганню, де з-поміж бурхливої і потужної активності індустріальних гігантів, щоденної міської суєти, можна лишитись наодинці і спокійно помандрувати затишними вулицями Старої забудови, помилуватись видноколами мальовничих берегів річок і водоймищ, відчути солодкий аромат уквітчаних ботанічних садів, парків та скверів.

Кривий Ріг – місто, яке надихає на творчість. Наше місто з неймовірним теплом і любов’ю оспіване у віршах, легендах, картинах.   

Найяскравіші образотворні пейзажі Кривбасу збагачують творчу палітру митців різних поколінь.

Сьогодні ми розкриваємо розмаїття цікавих об’єктів Криворіжжя, всі барви промислового, архітектурного, ліричного міста довжиною в життя.

У  2023 році ми відзначаємо сто років від Дня народження талановитих і видатних криворізьких художників. Іван Авраменко, Володимир Бєрлін, Юрій Сич, Григорій Шишко: всіх їх поєднує щира і безмежна відданість рідному місту. Художники пішли у вічність, та їх творчий доробок лишився і став важливою частиною мистецького надбання Кривого Рогу, складовою Державного Фонду України, гідним доповненням образотворчого зібрання Міського історико-краєзнавчого музею.

На святковому вернісажі представлено понад 80 робіт художників з фондової та приватних колекцій.

Монументальні промислові пейзажі Григорія Шишка і Івана Авраменка – шахти-гіганти, величні кар’єри, вражаюча гірничо-рудна діяльність,  моменти масштабного будівництва. І все це в різні пори року: спекотні літні дні, морозний, проте, сонячний зимовий ранок, багряно-золотавий осінній вечір. При цьому краєвиди Григорія Шишка вирізняються особливою колористикою і потужною динамікою композиції. А картини Івана Авраменка  монолітністю і опоетизованістю загального образу.

А поряд, зовсім інший Володимир Бєрлін – мелодійний, гармонійний, дещо стриманий. Мистецький доробок художника –  це, переважно, швидкі сільські і міські натурні пейзажі: милі серцю старенькі вулички, дворики, околиці, живописні береги річок, зелене буяння парків, яскраво-квітнучі сади і галявини. Його мистецькій манері притаманна тонка гра відтінків і майстерне поєднання контрастних плям. В роботах митця відчувається різний настрій: то сонячно-радісний, то ностальгічно-замріяний.

 

Юрій Сич називав себе «архітектором, який малює», а ми його вважаємо «літописцем «Старого міста». Корінний криворожанин, чиї предки здавна живуть тут, прагнув зберегти для нащадків образ міста, в якому він виріс. Графічна спадщина митця має неабияку історичну цінність – десятки архітектурних пейзажів із зображенням об’єктів міської забудови історичного ядра Кривого Рогу. Більшість з них втрачено, знесено, осучаснено. Відтворивши на папері, художник зберіг їх для нас на віка.  

Музей дбайливо зберігає спадщину минулого, заповідану нам митцями. Роботи тих, хто стояв біля витоків криворізького мистецтва, на чиїх прикладах вчилися сучасні художники, є невід’ємною частиною культурного простору краю.  Знати рідне місто та поважати працю його творців – на нашу думку, є обов’язком кожного криворіжця.

Subscribe to this RSS feed
  1. --Популярне
  2. Теги
  3. Коментарі
«Рідне місто, натхненнику мій»

Хіти:19

Виставка з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня міста «Барви Кривбасу»

Хіти:62

Кримські татари й сучасність

Хіти:230

Трикутники долі

Хіти:37

До 110 річчя криворізьких письменників Олекси Гуреїва та Панаса Ногіна

Хіти:74

Диво в камені

Хіти:33

Увійти or Створити акаунт